آیا تزریق چربی بدن به سینه روشی موثرومطمئن به جای پروتز سینه است؟

چربی1

روش تزریق چربی بدن به سینه چگونه است؟ چربی مورد نیاز برای تزریق به سینه چگونه برداشت میشود؟ تزریق چربی به سینه تا چه مدت ماندگار است؟ چه کسانی برای انجام تزریق چربی به سینه مناسب هستند؟ تزریق چربی به سینه چه عوارضی ممکن است داشته باشد؟ قیمت تزریق چربی به سینه چقدر است؟

اگر می‌خواهید سینه‌های بزرگتری داشته باشید پروتزها تنها گزینه‌ی دردسترس نیستند.تزریق چربی تکنیک نسبتا جدیدی است که بوسیله‌ی آن زنان می‌توانند بدون پروتز سینه و خطرهای مربوط به جراحی سینه‌های بزرگتری داشته باشند.این بدین معنا نیست که بزرگ‌کردن سینه با تزریق چربی روش بی‌خطری است، این روش هم احتمالا خطراتی دارد اما این خطرات با عوارض تجربه‌شده‌ی جراحی پروتزسینه کاملا متفاوت اند.به‌عنوان یک قانون کلی افزایش سایز سینه از کوچک به متوسط ایده‌آل است و درواقع افزایش سایز سینه به اندازه‌ی یک سایز ممکن‌است.

عملکرد این فرآیند چگونه‌است؟

مبنای فرآیند تزریق چربی شامل گرفتن چربی از ران‌ها، نشیمنگاه و/یا شکم می‌شود، سپس چربی به سینه‌ها تزریق شده و به حجمشان می‌افزاید.مزایای این روش این است که برش‌های جراحی، پروتز و مشکلات مربوط به آن را ندارد، و نتیجه‌ی آن ظاهری خیلی طبیعی است.اگر ازبین بردن چربی موجود در شکم، نشیمنگاه یا ران‌های شما مشکل‌است می‌توانید آن‌ها را قبل از استفاده به‌منظور افزایش حجم سینه، با استفاده از لیپوساکشن برطرف کنید.وقتی چربی از بدن خود بیمار گرفته می‌شود شانسی برای واکنش آلرژیک یا پس‌زدن چربی وجود ندارد.

در مرحله‌ی لیپوساکشن چه اتفاقی می‌افتد؟


چربی2

لیپوساکشن فرآیند خارج‌کردن چربی از مناطقی از بدن است که ازبین‌بردن چربی با رژیم غذایی و ورزش در آن‌ها مشکل است، مثل نشیمنگاه، ران‌ها، باسن و شکم.بیمار ایده‌آل برای این روش شخصی با وزن ثابت است که چربی کافی برای برداشتن و توزیع مجدد به سینه‌ها داشته باشد.این روش معمولا با بی‌حسی موضعی یا کامل، بسته به شرایط فرد،  انجام می‌شود، و تاحدود 2 ساعت به‌طول می‌انجامد.مقدار چربی برداشته‌شده بستگی به مقدار چربی موجود و برنامه‌ریزی‌شده برای افزایش سایز سینه دارد.
در این روش، سوزن‌های بلانت استفاده می‌شوند تا از طریق شکاف‌های کوچک حدود 2-3 میلی‌متر به چربی دسترسی پیداکنند.سوزن‌ها چربی اضافه را با مکش خارج‌می‌کنند، تا بعدا برای تزریق مجدد به سینه‌ها آماده‌سازی شوند.
خطراتی دررابطه با لیپوساکشن وجود دارد و بعضی بیماران عوارض جانبی نامطبوع آن را تجربه‌می‌کنند، شامل:
•    کبودی
•    درد
•    بی‌حسی
•    بی‌نظمی
مهم است درنظر داشته باشید که مناطقی که از آن‌ها چربی گرفته شده حدود 6 ماه بعداز جراحی می‌توانند متورم باشند.افراد بالای 40 سال ممکن‌است پوستشان در مناطقی که حجم زیادی از چربی خارج شده، آویزان شود.اگر از یک محل چربی خیلی زیادی برداشته شود می‌تواند باعث ایجاد برآمدگی و فرورفتگی شود، درنتیجه ظاهر سطح پوست غیریکنواخت بنظر برسد.

در مرحله‌ی تزریق چربی چه اتفاقی می‌افتد؟


چربی3

تحت روش تزریق چربی از آنجا که سلول‌های چربی خارج شده سلول‌هایی زنده هستند، تعدادی از آن‌ها حین مراحل خارج‌شدن، تمیزشدن و تزریق، ازبین می‌روند.حتی وقتی چربی‌ به سینه‌ها تزریق شده باشد هم، همه‌ی سلول‌ها زنده نمی‌مانند.این موضوع می‌تواند به‌این‌معنا باشد که نتایج اولیه‌ی این روش دائمی نیستند چراکه چربی مثل یک فیلر نیمه‌دائم عمل می‌کند تا پیوند دائمی به سلول‌های زنده.
سلول‌های چربی که به سلول‌های زنده پیوند نمی‌شوند مجددا جذب بدن می‌شوند.مقدار دقیق چربی دوباره‌جذب‌شده به بدن از یک بیمار تا بیمار دیگر متفاوت است اما بطور متوسط 50% از چربی تزریق‌شده دوباره جذب بدن می‌شود.اگر این موضوع اتفاق افتد، احتمالا نیاز به یک جلسه‌ی اضافه برای رسیدن به سایز دلخواه سینه دارید.در بعضی موارد، جذب مجدد چربی به بدن می‌تواند باعث عدم تقارن در سینه شود.اگر این اتفاق افتد، یکی از سینه‌ها احتمالا نیاز به تزریق بیشتر چربی برای رسیدن به نتیجه‌ی یکنواخت پیدا‌می‌کند، گرچه این امر رایج نیست و هردو سینه معمولا واکنش یکسان دارند.
مقدار چربی حفظ شده در سینه‌ها تاحدزیادی به روشی که جراحتان استفاده می‌کند بستگی دارد.برای حفظ هر چه بیشتر چربی، چربی باید تحت فشار پایین بدست آید تا از مرگ سلول‌های چربی بیشتر جلوگیری شود.در جراحی لیپوساکشن عادی، از مکش با فشار بالا استفاده می‌شود، مهم نیست چه تعداد سلول چربی از بین می‌رود زیرا قرار نیست از چربی مجددا استفاده شود.چربی جمع‌آوری‌شده، تمیز می‌شود و بوسیله‌ی سوزن‌های ظریف به نقاط مختلف سینه ها تزریق می‌شود.سپس جراح چربی را بطوریکنواخت سرتاسر سینه پخش می‌کند تا به هر سلول چربی شانس بهتری برای پیوند به سلول‌های چربی داخل سینه بدهد.

چه کسی برای این جراحی مناسب/نامناسب است؟


چربی4

کسانی‌که برای این روش مناسبند

•    افرادی که می‌خواهند تا یک سایز افزایش سینه داشته باشند.
•    افرادی که نیاز به بهبودی سریع دارند.
•    افرادی که وزن مناسبی دارند اما مشکل کم‌کردن وزن حول باسن،نشیمنگاه و ران‌ها یا میان‌تنه دارند.
•    افراد با پوست نازک
•    افراد با سینه‌های نامتقارن

کسانی‌که برای این روش نامناسبند

•    افرادی‌که افزایش سایز قابل‌توجهی می‌خواهند. (بیشتر از یک سایز)
•    افراد با بدن لاغر
•    افردی‌که سینه‌هایشان دراثر شیردادن، ازدست‌دادن وزن و سن زیاد حجمشان را از دست داده‌اند.
•    زنانی که می‌خواهند در آینده‌ی نزدیک بچه‌دار شوند _ بهتر است تا کامل شدن تعداد اعضای خانواده‌تان صبرکنید و قبل‌از آن متحمل جراحی بزرگ کردن سینه نشوید.

مدت‌زمان فرآیند بهبودی


چربی5

جراحی بزرگ‌کردن سایز سینه با تزریق چربی آسیب خیلی کمتری نسبت به عمل پروتزهای محلول نمک یا سیلیکونی دارد، بنابراین زمان بهبودی سریعتر است و شما می‌توانید انتظار داشته‌باشید همان روز جراحی به خانه بروید.این هم گفته شده که تا اطمینان از بهبودی کامل اقدامات احتیاطی لازم را انجام دهید.

بلافاصله بعد از جراحی

•    شما می‌توانید احساس درد و تورم در مناطقی که لیپوساکشن انجام شده و نقاطی از سینه که تزریق چربی صورت‌گرفته، داشته‌باشید.
•    برای مناطقی که از آن‌ها چربی گرفته‌شده، به شما گن می‌دهند تا بپوشید.نیاز دارید که تا دو هفته بعداز عمل بطور مداوم و برای چهار هفته بعداز آن طی روز برای ساعاتی بپوشید.

یک هفته بعد از عمل

•    بخیه‌ها ازبین میروند (مگراینکه بخیه‌ها حل نشدنی باشند) و توصیه می‌شوید که دو تا سه هفته بعداز عمل از سوتین ورزشی راحت استفاده کنید.در سه هفته‌ی اول بعداز جراحی توصیه شده که از بلندکردن جسم سنگین، ورزش‌های رزمی، سکس یا خوابیدن روی شکم پرهیزکنید.

سه هفته بعداز عمل

•    حدود دو تا سه هفته بعداز جراحی احتمالا سینه‌ها دردناک و متورم هستند.
•    به محض اینکه به اندازه‌ی کافی احساس بهبودی کردید، می‌توانید ورزش‌های سبک و متوسط انجام‌دهید.در اکثر بیماران این زمان، دو تا سه هفته بعداز جراحی‌ست.

خطرات تزریق چربی به سینه‌ها چه چیزهایی هستند؟


هرجراحی زیبایی خطرات مربوط به خودش را دارد و تزریق چربی برای بزرگ‌کردن سینه‌‌ها هم از این قاعده مستثنی نیست.در زیر بعضی از رایج‌ترین خطرات مربوط به این جراحی آمده است:
•    نکروز چربی، یک منطقه‌ با بافت مرده یا آسیب‌دیده است که می‌تواند در نتیجه‌ی آسیب به سینه با تزریق چربی اتفاق افتد.نکروز چربی می‌تواند باعث توده‌های غیرسرطانی و سفت شدگی در سینه شود که روی پوست حس می‌شوند و با ماموگرافی و اسکن امواج فراصوت(سونوگرافی) قابل تشخیص‌اند.بعنوان تاکید، نکروز چربی علامت سرطان نیست و باعث سرطان نمی‌شود اما هر توده‌ای در سینه نیاز به بررسی توسط دکتر دارد، و در بعضی موارد اگر توده بزرگتر شود باید خارج شود.
•    این روش نسبتا جدید است و احتمالا بعضی جراحان در مقایسه با جراحی پروتز سینه، تجربه‌ی زیادی در آن ندارند
•    این روش درواقع دو مرحله جراحی دارد (لیپوساکشن و بزرگ‌کردن سینه) بنابراین افزایش تعداد نواحی برش داده خطر عفونت و دیگر عوارض جراحی مثل DVT (ترومبوز سیاهرگی عمقی) ،  هماتوم و خونریزی را افزایش می‌دهد.گرچه این روش یک جراحی کم خطر باقی می‌ماند.

«کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *