برای تزریق ژل لب چند سی سی کافیست تا لب هایی طبیعی داشته باشیم؟

برای تزریق ژل لب چند سی سی کافیست تا لب هایی طبیعی داشته باشیم؟

عمل تزریق ژل، محبوبیت زیادی در میان افراد دارد به دلیل اینکه یک عمل سریع و تقریبا ساده است. اکثر افراد مشهور این عمل را انجام داده اند. جوانانی که به دنبال زیبایی خود هستند این عمل را انجام می دهند. و افراد مسنی که حجم لب هایشان کاهش یافته است از این روش استفاده می کنند. در مجموع تعداد افرادی که از تزریق ژل و فیلر در لب هایشان استفاده می کنند بیشتر از تعدادی است که شما تصور می کنید. و همه ی افرادی که تزریق ژل را انجام می دهند لب هایشان مانند لب ماهی، نخواهد بود.

تزریق لب قبل از یک مناسبت خاص، مخصوصا نزدیک مراسم ازدواج شما، اصلا ایده ی مناسبی نیست. و به یاد داشته باشید که نتیجه ی حاصل از جراحی های زیبایی نزدیک به ۳ هفته زمان لازم خواهد داشت تا کاملا مشخص شود چون بعد از انجام عمل ، زمان لازم است تا همه چیز همانطور که باید، شکل گیرد. با این که حداقل زمان لازم ۳ هفته است، اما اگر شما اولین بار است که عمل تزریق را انجام می دهید، و یا یک مراسم عروسی در پیش دارید، بهتر است این عمل را ۴ هفته قبل از آن انجام دهید.

تزریق فیلر چیست؟


تزریق فیلر چیست؟

تزریق فیلر که معمولا با نام تزریق ژل شناخته می شود عملی است که باعث می شود شما لب هایی گوشتی تر و زیبا تر داشته باشید. امروزه، محبوب ترین نوع تزریق ژل، تزریق فیلر های درمال به لب است. انواع مختلف از فیلر ها برای تزریق به لب موجود است اما مرسوم ترین آنها از اسید هیالورونیک تشکیل می شود، اسیدی که به طور طبیعی بدن شما آن را تولید می کند.

تزریق فیلر: نحوه ی انجام تزریق:

تزریق فیلر نحوه ی انجام تزریق

فیلر های نرمال محبوب ترین نوع مواد تزریقی در لب هستند. ۰،۵ تا ۱ میلی از این فیلر ها می تواند ظاهری طبیعی به شما دهد، ولی اگر شما دوست دارید که حجم بیشتری به لب هایتان بدهید می توانید از ۲ میلی هم در هر تزریق استفاده کنید. برای انجام این کار در اکثر موارد از بی حسی موضعی استفاده می شود. سپس متخصص زیبایی فیلر را در مقادیر کم، به لب شما تزریق می کند. این عمل زیبایی ۳۰ دقیقه تا ۱ ساعت طول خواهد کشید.

مواد تشکیل دهنده ی ژل های تزریقی به لب چیست؟


فیلر ها در ۵ دسته ی زیر تقسم بندی می شوند و انتخاب آنها بستگی به این دارد که شما چه میزان ماندگاری را خواستار باشید.

 • کلاژن: کلاژن نوعی پروتئین است که به طور طبیعی در بدن یافت می شود. ماندگاری تزریق کلاژن حدود ۳ تا ۴ ماه خواهد بود.
 • اسید هیالورونیک: تزریق هیالورونیک اسید ۶ ماه ماندگاری خواهد داشت.
 • کلسیم هیدروکسی اپتات : اگر شما به دنبال روشی با ماندگاری بالا و موقت هستید، تزریق کلسیم هیدروکسی اپتات برای شما مناسب خواهد بود که تاثیر آن ۱۸ ماه دوام دارد.
 • پلی ال لاکتیک اسید ( پی ال ال ای) : این تزریق طی چندین ماه انجام می شود و تا ۲ سال دوام خواهد داشت.
 • پلی متی متاکریلات : این تزریق تاثیری دائمی خواهد داشت اما بیشترین خطر و ریسک را نیز به همراه دارد.

آیا تزریق ژل به لب، عمل دردناکی است؟


بله این عمل می تواند دردناک باشد چون لب، عضو حساسی از بدن است. اگر این عمل را بدون استفاده از بی حسی موضعی انجام دهید مطمئنا دردناک خواهد بود. البته که آستانه ی تحمل درد در افراد متفاوت است. بعضی از افراد می توانند بدون استفاده از بی حسی تزریق لب را انجام دهند و درد اذیت کننده ای را حس نکنند.

بعد از تزریق ژل، لب ها چگونه خواهند بود؟


بعد از انجام تزریق ژل ، شما احساس می کنید که لب هایتان چاق وحجیم شده اند، به گونه ای که جمع کردن آنها روی هم، کار دشواری به نظر می آید. در حقیقت اگر تزریق ژل به لب به درستی انجام شود، لب ها بعد از تورم ناشی از تزریق، باید ظاهری طبیعی داشته باشند.

ماندگاری تزریق ژل به لب چقدر خواهد بود؟


فیلر های موقتی ۶ تا ۹ ماه دوام خواهند داشت. شما یک سورنگ فیلر کامل را از پزشک خریداری می کنید ( البته که آن را با خود به منزل نخواهید برد.) اگر بعد از اولین تزریق، فیلر شما تمام نشد، باقی مانده ی آن را در طول یکسال تزریق خواهید کرد. بعد از یک سال هر مقدار فیلر که باقی مانده باشد، دور انداخته خواهد شد. فیلر ی که یکسال باقی مانده باشد، سفت خواهد شد ـ مطمئنا شما نمی خواهید که فیلر خشک شده در لب هایتان قرار دهید.

تزریق ژل و فیلر به لب : مراقبت های بعد از تزریق


تزریق ژل و فیلر به لب مراقبت های بعد از تزریق

انتظار نداشته باشید که حجم اولیه بعد از تزریق، همیشه به همان اندازه دوام داشته باشد.

برای انجام ماساژ لب هایتان بعد از تزریق، به پزشک خود مراجعه کنید. نه تمام متخصصان زیبایی، اما اکثر آنها ماساژ لب را بعد از تزریق ژل توصیه می کنند.

 • ماندگاری تاثیر تزریق ژل، به نوع فیلر استفاده شده و همچنین به نوع بدن شما بستگی خواهد داشت.
 • نتیجه ی آنی بعد از تزریق ژل در بعضی موارد ممکن است سریع تغییر کند. این اتفاق دو علت می تواند داشته باشد، اول اینکه ممکن است ورم ناشی از تزریق، کوتاه مدت باشد، و دلیل بعدی این است که بعضی از انواع فیلر ها به گونه ای هستند که سریعا آب می شوند.

بعد از انجام تزریق ژل به لب، آب زیاد بنوشید


بعد از انجام تزریق ژل به لب، آب ریاد بنوشید

چرا آبرسانی به بدن انقدر اهمیت دارد؟

نکاتی که باید راجع به فیلرها بدانید:

 • نتیجه ی نهایی تزریق ژل به لب، تا چندین هفته بعد از انجام تزریق، پدیدار نخواهد شد. به همین دلیل فیلر باید به بافت زنده ی بدن، متصل شود .
 • البته که شما مقداری از تاثیر تزریق را بلافاصله بعد از انجام آن مشاهده خواهید کرد، اما برای مشاهده ی نتیجه ی اصلی فیلر شما باید چند روز و یا چند هفته صبر کنید. ( و توجه داشته باشید که این نتیجه می تواند ۴ تا ۱۰ ماه، با توجه به عوامل متعددی، ماندگار باشد).
 • آبرسانی برای به دست آمدن نتیجه ی بهتر، یک امر حیاتی است. کمبود آب بدن می تواند بر هر فیلری تاثیر زیان آور داشته باشد، که درمورد فیلر لب هم این امر صدق می کند.
 • پس حتما بعد از انجام تزریق ژل به لب آب زیاد بنوشید.
 • به یاد داشته باشید که عملکرد فیلر بستگی به میزان دریافت آب توسط سلول ها دارد، پس در آبرسانی به بدن خود دقت کنید.
 • این امر به شما کمک می کند که شاهد یک نتیجه ی مطلوب از تزریق ژل به لب های خود داشته باشید.
 • نکته ی بعدی این است که باید از انجام فعالیت های شدید خودداری کرده و از قرار گرفتن در محیط هایی که بخار آب شدید وجود دارد، مثل سونا، پرهیز کنید.
 • ورم آنی بعد از تزریق ژل، بعد از مدت کوتاهی از بین می رود، پس خیلی به نتیجه ی آنی بعد از تزریق، عادت نکنید.
 • بعد از انجام تزریق ژل، تشخیص نتیجه ی اصلی از ورم ناشی از تزریق، امر دشواری است، بعد از چند روز می توانید نتیجه ی تزریق را ببینید. و معمولا در تزریق فیلر، نتیجه ی اصلی حجم کتری نسبت به ورم دارد. افزایش حجم به مقداری که باعث از بین رفتن ظاهر طبیعی شما نشود بسیار خوب است، اما افزایش حجم بی از حد درلب ها ظاهر زیبایی ندارد. ( شخصی را تصور کنید که بر اثر تزریق ژل، لب هایی به شکل لب ماهی و یا گونه هایی غیر طبیعی داشته باشد. )

باید خودتان را برای کمی التهاب تا چند روز بعد از تریق آماده کنید.


آماده ی کاهش تدریجی و یا ناگهانی حجم لب هایتان بعد از از بین رفتن ورم ناشی از تزریق باشید.

 • همچنین در محل تزریق نقاط قرمزی ظاهر می شود که بعد از چند روز از بین خواهد رفت. این نقاط قرمز محلی هستند که ژل از طریق آنها تزریق شده است.
 • در صورتیکه علائم متفاوت و خطرناکی مشاهده کردید ـ مانند قرمزی بیش از حد، ورم و التهاب و یا دیگر علائم ـ با مرکز زیبایی خود تماس بگیرید.

بعد از تزریق ژل، از سفرهای هوایی خودداری کنید.


بعد از تزریق ژل، از سفرهای هوایی خودداری کنید.

 بعد از تزریقات زیبایی تا مدتی از سفر های هوایی خودداری کنید، این موضوع راجع به تزریق ژل به لب نیز صدق می کند. دلیل این موضوع در پایین ذکر شده است:

 • شروع تمرینات ورزشی بلافاصله بعد از تزریق قیلر باعث می شود که نتیجه ی مطلوب بدست نیامده و یا آن را دچار مشکل می کند.
 • علت تاثیر منفی تمرینات ورزشی بلافاصله بعد از تزریق ژل، تحرک بدن و یا افزایش دمای بدن است.
 • به همین ترتیب ورزش، بر مقدار آب موجود در بدن شما تاثیر خواهد گذاشت ( کمبود آب یکی از نکات اصلی است که بعد از تزریق ژل از وقوع آن باید جلوگیری شود).
 • تعریق بدن می تواند محل تزریق را تحت تاثیر قرار دهد و باعث ایجاد مشکلات باکتریایی و عفونی در محل تزریق شود.

چرا باید حداقل تا ۲ هفته بعد از تزرق ژل، از سفر هوایی خودداری کرد؟

 • در عمل هایی که هدف از آن ها آزامش عضلات است ( مانند تزریقات بوتاکس برای آرامش عضلات و جلوگیری از چین و چروک) سفر هوایی مانعی ندارد، اما اگر شما تزریق ژل انجام داده اید، توصیه می شود که تا چند هفته از این کار جلوگیری کنید.
 • علت آن این است که پرواز، نه تنها باعث کمبود آب در بدن شما می شود، بلکه میزان فشار وارده به پوست شما را تغییر می دهد.
 • فیلر ها برای اینکه به سلول های زنده ی بدن اتصال یابند و افزایش حجم را همراه داشته باشند، احتیاج به آب خواهند داشت. تغییر اتمسفر، که در پرواز به وجود می آید، می تواند با کاهش آب بدن نتیجه ی نامطبوبی را ایجاد کند.

عوارض احتمالی تزریق ژل


خب مشخص است که مانند تمام عمل های زیبایی، بعضی افراد فراموش می کنند که چگونه باید ظاهری مناسب و طبیعی برای خود درست کنند. این امر باعث می شود که شما بیشتر و بیشتر برای تزریق ترغیب شده و لب های خود را به گونه ای تغییر دهید که انگار دو عدد سوسیس روی آنها گذاشته‌اید! (هیچوقت لب‌های طبیعی شبیه به سوسیس نیستند.) خطر دیگر تزریق ژل تبدیل لب ، به لب های ماهی شکل است، این اتفاق زمانی می افتد که مقدار زیادی ژل به لب بالا تزریق می‌شود. و باعث می‌شود که لب بالا هیچ تناسبی با لب پایین نداشته باشد.

نتیجه؟ برای اینکه با تزریق ژل لب های بد شکلی برای خود نسازید، حتما مطمئن شوید که آیا تزریق ژل برای شما لازم است یا خیر و از پزشکانی که با تزریق حجم زیادی از ژل هیچ مشکلی ندارند، دوری کنید.

هزینه ی تزریق ژل به لب چقدر است؟


هزینه تزریق ژل لب بسته به اینکه لب بالا و پایین و یا هر دو باشد و مقدار سی سی تزریق شده به لب تغییر میکند. بسته به نوع ژل تزریق شده این هزینه نیز تغییر خواهد کرد.

“کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *