بزرگ کردن باسن با تزریق چربی خود بدن : ماندگاری زیاد و عوارض کم

بزرگ کردن باسن با تزریق چربی خود بدن ماندگاری زیاد و عوارض کم

تزریق چربی نوعی روش پیشرفته لیفتینگ باسن است که در طی آن چربی یک قسمت از بدن استخراج و به باسن تزریق می‌شود. با حجیم‌سازی یا تغییر شکل باسن می‌توان ظاهر پایین کمر و ناحیه باسن را بهبود بخشید. این روش با انجام لیپوساکشن بدن و انتقال بافت چربی به باسن  جهت گردکردن و خوش فرم کردن باسن صورت می‌گیرد. روش تزریق چربی به باسن که به ” لیفت باسن برزیلی ” نیز معروف است نه تنها موجب تغییر شکل ناحیه باسن می‌شود بلکه موجب زیبایی در شکل و کانتورینگ باسن، تغییر شکل نواحی پایین کمر و ران‌ها نیز می‌شود.

برای تزریق چربی به باسن و دستیابی به نتایج طبیعی و باسن نرم‌تر بیشتر از چربی ناحیه کپل استفاده می‌شود. این نوع جراحی بهترین روش برای بهبود سایز و شکل باسن و همچنین دستیابی به تناسب بهتر بدن است.

اگر باسن شما دچار افتادگی شده، پوست آن شل گردیده، گردی و حالت خود را از دست داده یا احساس می‌کنید که خیلی صاف است با روش لیفت باسن برزیلی و تزریق چربی می‌توانید شکل و حالت زیبایی را به باسن و کناره ران‌های خود بازگردانید. با انتخاب درست خود می‌توانید باسنی خوش فرم و گرد داشته باشید.

افرادی که مادرزادی اندامشان مشکل دارد یا به دلیل افزایش سن، جوانی و شادابی اندام خود را از دست دادند تزریق چربی از شکم به باسن یک روش کاملا طبیعی برای ایجاد انحنا در باسن و دستیابی به آرزوی دیرینه داشتن باسن گرد و خوش فرم است. اما مهمترین گام در این راه یافتن یک پزشک قبل اعتماد و مجرب در زمینه حجیم‌سازی باسن است. اگر فکر می‌کنید که لیفت باسن برزیلی انتخاب مناسبی برای شما است با یک پزشک مشاوره نمایید.

مزایای لیفت باسن برزیلی


مزایای لیفت باسن برزیلی

روش لیفت باسن برزیلی با تزریق چربی علاوه بر این یک روش طبیعی برای بالابردن باسن است مزایای دیگری هم دارد:

  • از آن‌جایی که در این روش به جای ایمپلنت، انتقال چربی از بدن خود بیمار به باسن صورت می‌گیرد، باسن نرم‌تر خواهد بود.
  • نتایج دائمی هستند.
  • از آن‌جایی که بدون ایمپلنت‌های مصنوعی انجام می‌شود نیازی به حفظ و مراقبت ندارد.
  • مکن است اسکارها بسیار جزئی ایجاد شوند. طول هر اسکار اینچ خواهد بود.
  • تزریق چربی نه‌تنها موجب برجسته شدن باسن بلکه موجب خوش فرمی کمر و هیکل می‌شود.

چه کسی متقاضی مناسب این روش است؟


چه کسی متقاضی مناسب این روش است؟

افرادی که در سلامت عمومی به سر می برند و  در نواحی اهداکننده چربی کافی برای تزریق دارند کاندیدای مناسب بزرگ کردن باسن با تزریق چربی هستند. وجود چربی اضافی در بدن این اطمینان را می دهد که در طول جراحی چربی کافی برای تزریق به باسن و ایجاد یک باسن گرد و خوش فرم وجود دارد. افرادی که خیلی لاغر هستند متقاضی مناسبی برای تزریق چربی به باسن نیستند و قبل از انجام جراحی ممکن است به آن‌ها توصیه شود برای اطمینان از نتایج عمل کمی چاق شوند.

چگونه برای تزریق چربی آماده شویم؟


در طول مشاوره اولیه، جراح لیست دستورالعمل هایی که باید روز و چند هفته بعد از جراحی رعایت شود را به بیمار ارائه خواهد داد. درصورت مصرف سیگار باید حداقل 6 هفته قبل از جراحی ترک نمود تا خطر عوارض جانبی کمتر شده و روند بهبود با اسکار کم سریع‌تر صورت بگیرد. ممکن است توصیه شود از مصرف آسپرین یا داروهای دیگر که ممکن است موجب افزایش خونریزی شود خودداری شود. باید ترتیبات لازم برای رفتن به مطب و مرخص شدن در روز عمل صورت بگیرد.

این روش چگونه انجام می‌شود؟


این روش چگونه انجام می‌شود؟

در ابتدا نواحی اطراف باسن علامت گذاری می‌شوند تا از طریق لیپوساکشن چربی ها استخراج شده و برای بزرگ کردن به باسن تزریق شوند. این کار باید با دقت انجام شود تا  انسجام سلول‌های چربی حفظ شوند. نواحی رایج لیپوساکشن عبارتند از پایین کمر( دقیقا بالای باسن)، شکم، کمر و ران‌ها

پزشک جهت تهیه چربی کافی معمولا عمل لیپوساکشن را حداقل در 2 قسمت بدن انجام می‌دهد. چربی‌های استخراج شده از این نواحی را با دقت پردازش شده و جهت تزریق مجدد به باسن تصفیه می‌شود.

پزشکان جهت اطمینان از تزریق دوباره سلول‌های چربی نواحی اهداکننده به باسن برای بزرگ کردن باسن روش خاص تزریق را بکار می‌برند. پزشکان به‌منظور خوش فرمی، نرمی، ایجاد ظاهر طبیعی در باسن و همچنین ماندگاری طولانی مدت  نتیجه درمان ، چربی تصفیه شده را  به نواحی و لایه‌های مختلف باسن تزریق می‌کنند.

طول دوره بهبود لیفت باسن برزیلی چقدر است؟


بیشتر بیماران برای بهبود از جراحی حجیم کردن باسن (لیفت باسن برزیلی) به 5 تا 7 روز استراحت نیاز دارند. برخی از بیماران به مدت 1 تا 2 هفته بعد از جراحی هنگام نشستن از بالشت یا کوسن استفاده می‌کنند. این روش تغییر نشستن برای آن‌ها مفید خواهد بود.

ماندگاری تزریق چربی به باسن چقدر است؟


ماندگاری تزریق چربی به باسن چقدر است؟

تکنیک‌هایی که ما بکار می‌بریم از جذب چربی تزریق شده جلوگیری می‌کند اما مقدار کمی از چربی در طول 3 ماه اول توسط بدن جذب می‌شود. بعد از آن مابقی چربی برای مدت طولانی در بدن خواهد ماند.

سوالات متداول


برخی از پرسش‌های رایج درباره بزرگ کردن باسن با تزریق چربی عبارت اند از:

در طول مشاوره، پزشک باسن بیمار را معاینه کرده و دلایل بیمار برای جراحی تزریق چربی را جویا می‌شود.

در این زمان، جراح نحوه عمل را توضیح داده و بیمار می‌تواند سوالاتی که به ذهنش خطور می‌کند را بپرسد.1 یا 2 ماه بعد از جراحی، باید برای چکاپ منظم به پزشک مراجعه کرد.

روش بزرگ کردن باسن با تزریق چربی (لیفت باسن برزیلی) معمولا تحت بیهوشی عمومی و به صورت سرپایی انجام می‌شود و بعد از اتمام عمل بیمار همان روز می‌تواند به خانه برود. جراحی تزریق چربی معمولا 90 دقیقه طول می‌کشد.

یکی از نقاط ضعف ایمپلنت باسن این است که این روش را فقط می‌توان برای حجیم سازی یک ناحیه خاص از بدن انجام داد و درنتیجه برای زیباسازی شکل باسن امکان طراحی و پیکرتراشی زیاد وجود ندارد.

علاوه‌براین، ظاهر باسن ایمپلنت شده درمقایسه با باسنی چربی خود بدن به آن تزریق شده کمتر طبیعی می‌باشد. از عوارض جانبی  دیگرایمپلنت باسن می‌توان به عفونت، جابجایی ایمپلنت، افتادگی باسن، انقباض کپسولی (تشکیل بافت اسکار) و مشکلات التیام زخم در محل جراحی اشاره نمود. به همین دلیل معمولا بیشتر پزشکان بزرگ کردن باسن با ایمپلنت را به بیماران توصیه نمی‌کنند.

شکم، کمر (دستگیره‌های عشق)، ران‌ها و پایین کمر نواحی اصلی برای لیپوساکشن و انتقال چربی هستند.

مقدار حداقل یا حداکثری برای تزریق چربی به هر طرف باسن تعریف نشده است. مقدار نهایی به حجم چربی بستگی دارد که از طریق لیپوساکشن استخراج می‌شود. بیمارانی که چربی زیاد در بدن دارند معمولا می‌توانند چربی بیشتری را به هر طرف باسن تزریق کنند که این مقداربین 200 تا 1000 سی سی در هر طرف باسن می‌باشد.

اما مهمتر از میزان دقیق چربی تزریق شده، تکنیکی است که جهت آماده سازی و تزریق چربی بکار می‌رود و می‌تواند عمر و ماندگاری چربی تزریق شده را افزایش دهد.

این مورد در هر فرد و همچنین در هر تکنیک بکار رفته متفاوت است اما بیشتر بیماران حدودا 70% از حجم کل چربی را حفظ می‌کنند. بعد از حدود 6 ماه، تصور می‌رود که میزان چربی باقی مانده همیشگی باشد. اگر چربی به‌طور صحیح استخراج، پردازش و تزریق شود نتایج حاصل از درمان می‌تواند همیشگی باشد.

اگر روش بالابردن باسن به‌طرز صحیحی انجام شود می‌تواند ظاهر کاملا طبیعی داشته و کسی قادر به تشخیص تزریق نباشد. اما خود بیمار میتواند تغییر سایز و شکل را در باسن خود احساس کند. نتایج حاصل از تزریق چربی دقیق‌تر و ماهرانه‌تر از ایمپلنت باسن است.

بله. به مدت چند روزبعد از جراحی لیفت باسن بیمار باید از لباس‌های فشرده‌سازی استفاده نماید.

از آن‌جایی که چربی تزریق شده همانند چربی سایر نقاط بدن عمل خواهد کرد درنتیجه سایز باسن با توجه به نوسانت کلی وزن بدن ممکن است کمتر یا بیشتر شود.

درصورت چاق شدن ممکن است اندازه باسن و همچنین کل بدن بزرگتر شود و اگر بعد از جراحی لاغر شدید سایز باسن همانند سایر نقاط بدن ممکن است کوچک‌تر شود.

پزشکان به بیماران توصیه می‌کنند 4 تا 6 هفته بعد از جراحی از انجام فعالیت‌های ورزشی شدید و چربی‌سوز خودداری کنند. این امر موجب می‌شود سلول‌های چربی تازه تزریق شده فرصتی برای ماندگاری بیشتر داشته باشند. چند هفته بعد از جراحی، بیمار می‌تواند برخی حرکات ایروبیک سبک و کار با وزنه را انجام دهد. پیاده‌روی بعد از جراحی از مواردی است که بسیار توصیه شده‌است.

به مدت 1 هفته بعد از جراحی بیماران باید لباس‌های مخصوص فشرده‌سازی را که از کمر تا زانوها امتداد دارد تن کنند. قرار دادن بدن در موقعیت مناسب، بعد از جراحی لیفت باسن اهمیت زیادی دارد به همین دلیل بسیاری از بیماران در طول این دوره در حالت خوابیده به پهلو یا شکم احساس راحتی بیشتری می‌کنند. بیماران بعد از جراحی می‌توانند روی باسن بنشینند اما با نشستن روی بالشت یا کوسن‌های مخصوص احساس راحت‌تری خواهند داشت.

بیشتر تورم‌ها ظرف 2 تا 3 هفته بعد از جراحی برطرف می‌شوند. در این روش همانند سایر روش‌های انتقال چربی، مقداری از چربی ممکن است با مرور زمان جذب شده یا تحلیل برود. بعد از 6 ماه می‌توان پی برد که چه مقدار چربی (حجم) باقی مانده است. در روش بزرگ کردن  باسن پزشکان می‌توانند باسن را پیکرتراشی کرده و سایز کل باسن، کمر، شکم، ران‌ها و پایین کمر را افزایش دهند.

همزمان با جراحی حجیم کردن باسن می‌توان به منظور بهبود بیشتر شکل و تناسب کل بدن روش‌های دیگر نظیر جراحی لاغری شکم و پهلو و را هم انجام داد.

سلول‌های چربی طبیعتا ظریف و شکننده هستند و به‌طور خیلی ست با منبع خونرسانی ارتباط دارند. هنگامی که سلول‌های چربی به بدن تزریق می‌شوند به‌دلیل این که منبع خونرسانی جدید قادر خواهد بود در سلول‌ها شروع به رشد کند این احتمال وجود دارد که سلول‌های چربی به رشد خود ادامه دهند.

برای بیمارانی که کاندیدای مناسبی برای تزریق چربی نیستند گزینه‌های دیگری برای دستیابی به نتیجه دلخواه وجود دارد. یکی از این گزینه‌ها لاغر کردن پایین کمر، شکم وران‌ها از طریق لیپوساکشن است. این روش به خودی خود موجب برجسته شدن باسن می‌شود. اگر بیمار همچنان مایل است که باسنی گرد و خوش فرم داشته باشد ایمپلنت‌ها نیز جایگزین مناسبی برای او خواهند بود.

از خطرات و عوارض جانبی که ممکن است به دلیل لیفت باسن رخ دهند می‌توان به: واکنش منفی بدن به داروی بیهوشی، عفونت، خونریزی زیاد، جابجایی یا پارگی ایمپلنت باسن و عدم تقارن باسن اشاره نمود.

از آن‌جایی که روش بزرگ کردن باسن با تزریق چربی در مقایسه با ایمپلنت باسن عمر و ماندگاری کمتری دارد، بیمارانی که این روش را انتخاب می‌کنند ممکن است مجبور باشند 1 یا 2 جلسه برای پیگیری به پزشک مراجعه کنند.

میانگین کل هزینه لیفت باسن برزیلی باید در طول جلسه مشاوره با پزشک تعیین شود. به‌خاطر داشته باشید که همزمان با این روش پیکرتراشی بدن ( شکم، کمر، لگن و ران‌ها) نیز انجام خواهد شد. بنابراین هزینه لیفت باسن می‌تواند شامل لیپوساکشن نواحی مختلف بدن باشد.

موارد دیگری از قبیل هزینه پزشک، بیهوشی، اتاق عمل و ویزیت‌های بعد از جراحی در مطب را باید در لیست هزینه گنجاند. هزینه تزریق چربی به باسن بسته به میزان چربی موردنیاز برای استخراج و دستیابی به هدف مطلوب بسیار متغیر است. پزشک در طول جلسه مشاوره، تعداد دقیق نواحی که باید لیپوساکشن شوند تا بیمار به هدف خود برسد را تعیین می‌کند.

کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *