تزریق بوتاکس خط اخم ابرو و پیشانی: زیبایی بیشتر و رفع نشانه افزایش سن

تزریق بوتاکس خط اخم ابرو وپیشانی زیبایی بیشترورفع نشانه افزایش سن

ایجاد چین و چروک نشانه ی این است که شادابی و جوانی پوست شما در حال محو شدن است. عوامل بسیاری در ایجاد خطوط صورت نقش دارند که مهم ترین آنها بالارفتن سن است که طی آن کلاژن و فیبر های کشسانی پوست کم کم ضعیف می گردند. با گذشت زمان، بعضی از حالات صورت باعث ایجاد چروک هایی می شود، مانند چروک دور چشم، چروک دور لب و یا خطوطی که در پیشانی ماندگار می شوند مانند خط اخم میان دو ابرو، که معمولا با تزریق بوتاکس برطرف می‌شود.

بوتاکس پر کننده ی درم نیست. بلکه راه حرکت عصب را مسدود می کند و اجاز ی ارتباط عصب ها با یکدیگر که باعث حرکت پوست و ایجاد خط اخم روی پیشانی می شود را، نمی دهد. بوتاکس به عضلات تزریق می شود، در محلی که بتواند ارتباط عصب ها با آن بافت را مسدود کند. فعالیت عضلاتی که باعث ایجاد خط اخم می شوند کاهش می یابد و اثر کمتری از چروک بر جا می ماند.

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت با شماره ما تماس حاصل فرمایید.

خط اخم چیست؟


خط اخم چیست؟

برای همه ی ما پیش امده است که برای چک کردن آرایش و یا وضعیت موها نگاه سریعی به آینه می اندازیم و همین کافی است تا چروک جدیدی در صورت مان پیدا کنیم.

این چروک ممکن است یکی از همان خط های زشتی باشد که دقیقا میان ابرو هایمان به طور عمودی ایجاد می شود. شاید هم یکی از آن چین های وحشتناکی است که به صورت افقی روی پیشانی شکل میگیرند.

این چین های کوچک وحشت آور به نام خطوط اخم شناخته می شوند. نام یک دسته از این خطوط ،خطوط۱۱ است. چرا؟ چون این چین ها معمولا دو خط عمودی اند که میان دو ابرو ایجاد می شوند و یاد آور شکل ظاهریعدد ۱۱ هستند.

علت به وجود آمدن خط اخم چیست؟


علت به وجود آمدن خط اخم چیست؟

اولین دلیل به وجود امدن خط اخم افزایش سن است. با بالا رفتن سن، پوست شما مقداری از خاصیت کشسانی خودش را از دست می دهد. این به این معناست که برگشت پذیری پوست به حالت اولیه اش کار سختی است. در نتیجه، چین و چروک های صورت ماندگار تر می شوند.

یکی دیگر از عوامل مهم ایجاد چین، دی ان ای شماست. ژنتیک نقش بسیار مهمی در نوع پوست شما ایفا می کند. نوع پوست بعضی از افراد به گونه ای است که مستعد چین و چروک و خطوط اخم است، درحالیکه پوست بعضی دیگر از افراد حالت ارتجاعی بیشتری دارد و بیشتر می تواند در برابر ظهور خطوط، مقاومت کند.

اینکه خط اخم به خاطر اخم کردن زیاد به وجود می آید افسانه ای قدیمی است. در حقیقت خط اخم بر اثر هر گونه حرکتی که به طور مداوم در صورت انجام شود به وجود می آید. این حرکات می تواند شامل جمع کردن چشم ها، لبخند زدن و یا حتی خندیدن باشد. صورت هرکسی منحصر به خود اوست، در نتیجه شکل خطوط صورت هر شخصی با شخص دیگر متفاوت است، حتی در زمانی که حالت صورت آنها در یک وضعیت مشابه باشد.

همه ی ما می دانیم که نور آفتاب به پوست آسیب می رساند. اما آیا می دانستید که نور خورشید حتی باعث خطوط اخم و چین و چروک نیز می شود؟ اشعه ی UV موجود در نور خورشید، کلاژن و الاستین، دو پروتئین مهمی که باعث جوانی و شادابی پوست شما می شوند را از بین می برد. در نبود این پروتئین های حیاتی، چین ها راحت تر در پوست شما شکل می گیرند.

همانطور که استرس اصلا برای سلامتی خوب نیست، برای پوست هم به شدت مضر است. داشتن استرس باعث می شود که شما مدام عضلات صورت تان را منقبض کنید. و همانطور که گفتیم، حالت دادن مداوم به صورت باعث ایجاد خطوط اخم می شود. و بدتر اینکه، استرس می تواند باعث پیری و شکسته شدن پوست شود.

مشخصا این خبر جدیدی نیست، اما در صورتیکه شما اطلاع نداشتید خوب است بدانید که سیگار کشیدن برای پوست بسیار مضر است. سیگار کشیدن باعث پیدایش انواع چین و چروک اعم از خطوط اخم می شود.

۱۴ راه حل فوق العاده ساده برای از بین بردن چین و چروک و خطوط اخم


۱۴ راه حل فوق العاده ساده برای از بین بردن چین و چروک و خطوط اخم

شما می توانید از این ۱۴ روش بسیار ساده برای از بین بردن خطوط اخم استفاده کنید.

از غذاهای سالم استفاده کنید وآب زیاد بنوشید.

داشتن یک رژیم ساده و نوشیدن آب به مقدار زیاد، نه تنها در تناسب اندام به شما کمک می کند، بلکه روشی است که با استفاده از آن می توانید پوستی سالم و زیبا داشته باشید. زمانی که آبرسانی به بدن شما به اندازه ی کافی انجام شود خطوط اخم به راحتی نمی توانند در صورت شما جا خوش کنند.

خواب کافی داشته باشید

بی دلیل به خواب، زیبا نمی گویند! خواب کافی این فرصت را به مغز، بدن و پوست شما می دهد که خود را بازیابی کنند. حتما هر شب حداقل ۶ ساعت بخوابید. و تلاش کنید که خواب شبانه را به ۷ یا ۸ ساعت برسانید.

از ملحفه ی ساتن استفاده کنید.

تکان و غلت خوردن در حین خواب باعث سایش پوست شما می شود. سایش می تواند به پوست شما آسیب رسانده و باعث ایجاد خطوط بیشتر در پوست صورت شما گردد. پارچه های نرم مانند ساتن خطوط کمتری از خود به جای گذاشته و با پوست شما مهربان ترند.

به پشت بخوابید

به پشت خوابیدن یک راه ساده برای کمتر کردن خطوط اخم و دیگر خطوط صورت است. اگر عادت دارید که به پهلو بخوابید ممکن است در ابتدا برای شما کار دشواری باشد که عادت خود را ترک کنید. اما زمانی که عادت کنید که به پشت بخوابید بعد از مدتی متوجه تغییر قابل توجه پوست خود خواهید شد و علاوه بر آن احساس سر حالی بیشتری در صبح خواهید داشت.

پوست خود را مرطوب کنید، مرطوب کنید، مرطوب کنید.

همه ی ما می دانیم که مرطوب کردن پوست چقدر اهمیت دارد. وقتی زمان از بین بردن خطوط اخم می رسد، این موضوع اهمیت بیشتری نیز خواهد داشت. حداقل دو یا سه بار در روز از مرطوب کننده استفاده کنید. استفاده از کرم های فرم دهنده نیز، برای خطوط بین ابرو و روی پیشانی می تواند بسیار موثر باشد.

از ضد آفتاب استفاده کنید.

هررز صبح قبل از بیرون آمدن از خانه به پوست خود ضد آفتاب بزنید. حتی در روزهای ابری نیز، اشعه ی UV خورشید آسیب های خطرناکی به پوست شما وارد می کند. برای جلوگیری از افزایش خطوط اخم و چین و چروک حتما روزی یکبار از ضد آفتاب استفاده کنید.

صورت خود را ماساژ دهید

ماساژ صورت هم باعث آرامش و هم باعث از بین رفتن خطوط اخم می شود. تمام کاری که باید انجام دهید این است که انگشتان اشاره  خود را روی پیشانی گذاشته و به صورت دایره وار آنها را حرکت دهید. این حرکت باعث کشیده شدن پوست پیشانی و اطراف چشم شما شده و باعث سفت شدن پوست این قسمت ها می شود. در حین انجام اینکار به یاد داشته باشید که فقط یک نقطه را ماساژ ندهید، این حرکت را در تمامی نقاط پیشانی خود ادامه دهید.

همچنین می توانید از ماساژ پینچینگ هم استفاده کنید. به راحتی ابرو های خود را میان انگشت شصت و اتگشت اشاره تان گرفته، پوستتان را کمی به سمت بیرون کشید تا باعث سفت شدن پوست بقیه نقاط شوید، ۱۰ ثانیه در همین حالت نگه دارید. اینکار را در تمام طول ابرویتان انجام دهید.

وضعیت بینایی تان را بررسی کنید

جمع کردن چشم ها می تواند یکی از دلایل اصلی چین و چروک دور چشم باشد چون با اینکار شما پوست اطراف چشم خود را مجبور به  تغییر حالت می کنید. اگر از عینک استفاده نمی کنید، بهتر است که بینایی تان را توسط چشم پزشک چک کرده و یا اگر از عینک استفاده می کنید حتما به پزشک مراجعه کرده تا وضعیت چشم هایتان را به روز رسانی کنید.

از عینک آفتابی استفاده کنید

یکی دیگر از راه های پیشگیری و درمان چین های صورت، استفاده از عینک آفتابی است. استفاده از عینک آفتابی همچنین به شما کمک میکند که جذاب تر نیز به نظر برسید! عینک آفتابی  اجازه نمی دهد که اشعه uv خورشید به اطراف چشم شما بتابد و همچنین موجب می شود که شما به خاطر نور آفتاب مجبور به جمع کردن چشم های خود نشوید. از این رو تاثیر موثری در درمان چین های صورت خواهد داشت.

لایه بردار

هفته ای یک یا دوبار صورت خود را با استفاده از ماسک های لایه بردار، لایه برداری کنید. لایه برداری باعث می شود که سلول های مرده از سطح پوست شما پاک شوند. این عمل باعث می شود که شما پوستی سالم تر و سفت تر داشته باشید. پوست سالم و سفت یعنی پوست بدون چین و چروک.

مولتی ویتامین مصرف کنید

استفاده از مولتی ویتامین های با کیفیت در رژیم غذایی تان می تواند بسیار کمک کننده باشد. سعی کنید از مولتی ویتامینی استفاده کنید که در آن امگا۳ نیز وجود داشته باشد. این اسید چرب پوست شما را شفاف تر و مرطوب تر می کند که باعث از بین رفتن چین و چروک پوست می شود.

با پوست خود مهربان باشید

هر زمانی که می خواهید به پوست خود دست بکشید اینکار را با ملایمت انجام دهید. این موضوع هم در زمان مصرف مرطوب کننده ها و ماسک ها باید در خاطرتان باشد و هم در زمان شستشوی صورت. شستشوی سخت و محکم پوست صورت، باعث آسیب و شل شدن آن و در نتیجه بروز همان چین ها خواهد شد.

سیگار را ترک کنید.

این مورد برای همه ی افراد قابل استفاده نسیت. اما اگر شما سیگاری هستید سعی کنید که هر چه سریعتر آن را ترک کنید. سیگار کشیدن یکی از علت های اصلی ایجاد چین و چروک صورت است. ما می دانیم که این کار، سخت است، اما هر کاری که از دستتان بر می آید انجام دهید تا بتوانید سریعا آن را ترک کنید.

راحت ترین روش: بوتاکس

راحت ترین روش بوتاکس

خطوط متحرک، که بر اثر حرکت عضلات صورت ایجاد می شوند، برای بوتاکس نتیجه‌ی بهتری می دهند. بوتولینیوم موجود در بوتاکس به طور موقت، واکنش های عصب قسمتی که به آن بوتاکس تزریق شده است را از کار می اندازد. بعد از تزریق بوتاکس، آن عضله نمی‌تواند تحرک داشته باشد، تحرک‌هایی که باعث ایجاد چین و چروک‌ها شده اند. نمونه خطوط متحرک خطوط ۱۱ و یا خطوط افقی ای هستند که در هنگام اخم یا دیگر حالت های صورت به شدت قابل مشاهده هستند. اثر بوتاکس ۳ تا ۴ ماه ماندگار خواهد بود. البته انجام این روش برای همه افراد ممکن نیست، “تزریق بوتاکس در دوران بارداری، شیردهی یا برای بیماران دچار بیماری‌های عصبی ـ عضلانی ممنوع است و بیمارانی که به آلبومین انسانی حساسیت دارند، نیز نباید بوتاکس کنند.”(برگرفته از تزریق بوتاکس، گروه پزشکان سلامت و زیبایی)

ژل (فیلر)

ژل (فیلر)

خطوط ثابت، خطوطی هستند که زمانی که صورت بدون حرکت و آرام است، در صورت دیده می شوند. با افزایش سن، لایه های پرکننده ی پوست نازک تر می شوند. از بین رفتن قدرت کشسانی و پرکنندگی پوست باعث ایجاد چروک و خطوط ثابت روی پوست می شود. خطوط متحرک نیز می توانند بعد از مدتی تبدیل به خطوط ثابت شوند و با آرام بودن حالت صورت، دیگر محو نشوند. فیلر ها با افزایش حجم لایه های پرکننده ی صورت، اینگونه خطوط را از بین می برند. فیلر، بافت های پوست را حجیم کرده، آن را جوان می کند و خطوط را از بین می برد. فیلر ها می توانند اسید هیالورونیک باشند مانند Restylane و یا فیلر های کلاژنی باشند مانند Cosmoplast. از تزریق ژل نیز به عنوان فیلر استفاده می شود. طول مدت تاثیرگذاری و عوارض این کار بنا به نوع فیلر استفاده شده، می تواند متفاوت باشد.

ملاحظات


ملاحظات

اینکه بوتاکس برای شما بهتر است یا تزریق فیلر، به محل قرار گیری عضلات صورت شما و همچنین نوع خطوط موجود در پوست شما، بستگی خواهد داشت. در بعضی موارد ترکیبی از دو عمل باید انجام گیرد تا هم خطوط ثابت و هم خطوط متحرک از بین بروند. همچنین در بعضی از افراد نوع عضلات پیشانی آنها ممکن است به گونه ای باشد که باعث به وجود آمدن عوارض جانبی مانند افتادگی پلک شود. علاوه بر اینکه نکات زیادی را برای انجام این کار باید در نظر بگیرید، بسیار مهم است که گزینه هایی که برای درمان وجود دارند را با پزشک مورد نظر خود مورد بررسی قرار دهید.

هشدار


با اینکه بوتاکس و ژل نوعی ماده ی زیبایی محسوب می شوند، ولی این مواد داروهایی هستند که می توانند عوارض بسیار زیادی داشته باشند. کلاهبرداری های بیشماری از طریق بوتاکس و ژل انجام شده است. به شدت باید به این نکته توجه کرد که اگر بوتاکس و ژل توسط افرادی توزیع و تزریق شوند که صلاحیت این کار را ندارند، می توانند اثرات مخرب بسیار شدیدی از خود به جای بگذازند. اگر به دنبال فردی می گردید که این تزریق ها را برای شما انجام دهد حتما به سراغ متخصص پوست، جراح پلاستیک و یا جراح زیبایی بروید. حتی بعد از پیدا کردن این افراد هم باید اعتبار آنها را چک کرده و میزان تجربه ی آنها در کار با این نوع مواد را بسنجید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *