تزریق چربی به گونه: گونه گذاری با تزریق بین استخوان فک و گونه

تزریق چربی

هیچکس نمیتواند منکر تأثیرات پیری بر چهره باشد.  قطعاً هیچ چیز بیش از گونه‌های نحیف و لاغر نشان دهنده پیری نیست. این موضوع حتی در بین مدل‌های بسیار معروف قدیمی که ساختار اسکلتی حسادت‌برانگیری دارند نیز صادق است. با افزایش سن استخوان‌های زیبای گونه و خط فک آنها باقی می‌ماند، ولی بالشتک‌های برجسته و زیبای صورت آنها آب شده و چهره‌ای کشیده، خشن و مردانه به جای می‌ماند. انتقال چربی راه‌حلی فوق‌العاده ای برای معکوس کردن این مشکل است. با تزریق دقیق و از روی قاعدۀ چربی در چندین لایه از فضای میان استخوان گونه و خط فک ،از جمله خط خنده (یا چروک نازولابیال، آن چروک حرص دراری که از بینی تا گوشه دهان ادامه دارد)، می‌توان جوانی از دست رفته را پس گرفت. نتایج حاصل از این عمل دائمی نیست ولی ظاهر طبیعی دارد و حتی پس از گذشت حدود 1 سال آسیب‌های پوستی و اختلالات رنگدانه‌های پوست نیز اصلاح خواهند شد.

 • نتایج حاصل برای مدت زمان طولانی ماندگار خواهد بود.
 • ناحیه اهداءکننده چربی (مانند شکم) کمی لاغرتر از قبل به نظر خواهد رسید.
 • ممکن است بافت چربی اهدا شده، شامل سلول های بنیادین رشد باشد و منجر به بهبود کیفیت بافت شود.
 • دوران نقاهت بسیار کوتاهی دارد.
  معایب انتقال چربی
 • فرآیند پیچیده‌تری نسبت به تزریق مواد پرکننده زیر پوستی دارد.
 • ممکن است مقداری از چربی انتقال یافته توسط بدن جذب شود – تمام چربی انتقالی در محل تزریق باقی نمی‌مانند.
 • شاید برای دستیابی به نتایج مطلوب به چندین عمل تکمیلی دیگر نیاز باشد.

متخصصان ما در کلینیک تزریق برای زیبایی، آماده ارائه خدمات تزریق چربی به صورت می باشند.
برای اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت با شماره های ما تماس حاصل فرمایید.

انتقال چربی چیست؟


تزریق چربی به کگونه

اصطلاحات انتقال چربی، تزریق چربی، گونه‌گذاری با چربی بدن و پیوند چربی همگی به فرآیند برداشت چربی از ناحیه (نواحی) نامطلوب بدن و تزریق دوباره چربی تصفیه شده به ناحیه (نواحی) دیگری از بدنتان اشاره دارند. هدف از این کار پرتر نشان دادن نواحی دریافت کننده چربی است. تزریق چربی را معمولاً در ناحیه گونه، خط لبخند، خط فک و ناحیه پایین‌تر از چشم‌ها انجام می دهند.
اگر با بالا رفتن سن، چروک یا نواحی خالی به تدریج در صورت تان ظاهر شده است، انتقال چربی می‌تواند آن برجستگی و خطوط زیبای چهره در جوانی را به شما بازگرداند. انتقال چربی، که به آن افزایش چربی نیز می‌گویند، می‌تواند عدم تقارن در ویژگی‌های چهره را تصحیح کند.
سه عنصر اصلی انتقال چربی عبارتند از:

 • برداشت چربی با لیپوساکشن
 • پردازش و سانتریفوژاسیون چربی
 • تزریق دوباره چربی

در تصویر زیر فرآیند که از (مقاله تزریق چربی سایت دکتر جعفری پور یکی از جراحان پلاستیک ) استخراج شده تزریق چربی به این صورت نشان داده شده است:

انتقال چربی به گونه‌ها چه مشکلاتی را برطرف می‌کند؟

مزایای تزریق چربی

با بالا رفتن سن، غشاء میانی پوست نازک می‌شود، که این اتفاق منجر به لاغر به نظر رسیدن و چروکیده و پژمرده شدن پوست می شود. این فرآیند برای تمامی زنان با هر نوع تیپ بدنی از جمله لاغر اندام، اندام متوسط و درشت اندام رخ می‌دهد. در انتقال چربی به صورت، چربی به ناحیه زیرین پوست اضافه شده و باعث “پُر به نظر رسیدن صورت” می‌شود.
بعلاوه پر کردن چروک های صورت با چربی تصفیه شده، باعث تسهیل گردش خون در رگ ها می شود. دلیل آن نیز وجود تعداد زیادی سلول چربی در چربی تزریق شده به پوست است. حتی با سانتریفوژاسیون، می‌توان مقدار کمی از سلول‌های چربی (ASC) را در قالب چربی با چگالی بالا مجدداً به بدن تزریق کرد.

انتقال چربی چگونه انجام می‌شود؟

تزریق چربی را می‌توان با بی حسی موضعی انجام داد. چربی از ناحیه باسن، داخل یا خارج ران، قسمت زیرین پشت و ناحیه زیرین شکمی به وسیله ماسوره هایی برداشته می‌شود. به این مناطق، “نواحی اهداءکننده” گفته می‌شود. سپس چربی را تخلیه کرده و در سانتریفیوژهای بخصوصی پردازش می کنند و در ادامه آن را در نواحی مورد نظر صورت تزریق می کنند. به نواحی تزریق مجدد چربی “نواحی دریافت کننده” می‌گویند. با انجام درست این فرآیند، درصد زیادی از چربی تزریق شده، در اصطلاح “گرفته” شده و چهره را پُر کرده و به آن ظاهری جوان‌تر می‌بخشد.
پیوند چربی توسط جراحان پلاستیک، سابقه‌ای 100 ساله دارد. در 2 دهه اخیر عمل انتقال چربی رشد زیادی داشته است. جراحان پلاستیک به تازگی موفق شده اند تا عنصر پردازش کننده عمل را به گونه ای پالایش کنند که حبه های چربی با تراکم بالا که از چربی تصفیه شده ساخته شده است، تولید شود. به این تکنیک “پیوند با چگالی زیاد” گفته می‌شود.

آیا تزریق چربی دوام دارد؟

در صورت انتقال صحیح چربی، درصد زیادی از سلول‌های چربی تزریق شده بطور دائم زنده می‌ماند.
برخی از بیماران گمان می‌کنند که تزریق چربی “دوام نخواهد داشت” ولی این موضوع حقیقت ندارد. در صورتی که چربی به درستی منتقل شود، درصد زیادی از سلول های تزریق شده آن به طور دائمی زنده خواهند ماند. ولی از آنجایی که مقداری از سلول‌های چربی در دوران پس از عمل از بین می‌روند، ما سعی می‌کنیم “بیش از اندازه” مورد نیاز تزریق کنیم. حدودا دو هفته پس از انجام عمل، مقدار زیادی از پف کاهش پیدا می کند و ظاهرتان به نتیجه نهایی بسیار نزدیک می شود.
پیوند چربی به صورت نسبتاً دائمی است. مقدار حفظ چربی در هر بیمار تفاوت دارد. بیمارانی هستند که پس از 1 سال مجبور به تزریق مجدد چربی می شوند و در مقابل نیز کسانی هستند که پس از گذشت 10 ساله هنوز 80 درصد چربی را حفظ کرده‌اند.
پیوند چربی سابقه‌ای طولانی دارد. پیشرفت‌های اخیر در تکنیک‌ها، مشکل برجسته نبودن گونه‌ها در مراحل اولیه پس از عمل را کاهش داده است. اگرچه کاشت گونه نیز کارایی خود را دارد اما برتری پیوند چربی در امکان تغییر شکل و ظاهر گونه‌هاست که در ایمپلنت‌ها این امکان وجود ندارد.

انتقال چربی چه تفاوتی با تزریق فیلرهای دیرجذب مانند رادیس، رستیلن،ژوویدرم و پرلین دارد؟

 • فیلرهای قابل تزریق، بدون ایجاد ناهمواری یا برآمدگی، مستقیماً در پوست کاشته می شوند. فیلرها برای ایجاد خط لبخند ظاهری، از بین بردن اثر جوش های سطحی و کاهش حجم صورت مناسب‌تر هستند.
 • مهمترین تفاوت فیلرهای قابل تزریق با انتقال چربی بدون نیاز به جراحی در دوام نتایج آنها است. فیلرهای تزریقی، بسته به محل تزریق، 6 تا 14 ماه دوام دارند و پس از جذب دوباره آن ها در بدن، باید مجددا برای تکرار عمل به پزشک مراجعه کنید. این در حالی است که انتقال چربی دوام بیشتری دارد و یک حجم‌دهنده دائمی است. همان سلول‌های چربی که در ظاهرهیچوقت از دور شکم، باسن و ران‌هایتان نمی‌روند را می‌توان بطور هنرمندانه‌ای در صورت تزریق کرد. پس از پیوند چربی‌های‌ تزریق شده با بافت زیر پوست، دیگر سلول‌های چربی جذب نمی‌شوند و نیازی به تزریق دوباره آنها نیست.
 • تفاوت دیگر انتقال چربی و فیلرهای تزریقی در دوران نقاهت آن ها است. انتقال چربی شکمی یک جراحی است. پس از جراحی تورم و کبودی بوجود خواهد آمد و مشخص شدن نتایج جراحی به مقداری زمان نیاز خواهد داشت. اگر بدنبال روشی فوری هستید تا همان روز به سر کارتان برگردید، فیلرهای تزریق گزینه بهتری برای شما هستند. اما اگر بدنبال چاره‌ای دائمی برای باز کردن چروک و خطوط صورت خود هستید و می توانید مدت زمان اندک نقاهت را تحمل کنید، پس احتمالاً انتقال چربی برای شما مناسب‌تر است.

خطرات و عوارض احتمالی این عمل چیست؟

هیچ عمل جراحی کامل بی خطر نیست.خطرات و عوارض ناشی از این عمل کم است، عوارض و خطرات افزایش چربی عبارتند از:

 • تورم
 • ناهمواری و سطوح نابرابر به دلیل لیپوساکشن (چربی کِشی)
 • غدد خونی
 • تومور سرومی
 • بافت‌مردگی پوست
 • بافت‌مردگی چربی
 • عدم دستیابی کامل به نتایج مطلوب

آیا این روش برای همه مناسب است؟

شرایطی که می‌تواند باعث مشکل در عمل انتقال چربی و شاید نیازمند موافقت و مشاوره بیشتر باشد، عبارتند از:

 • فشار خون بالا و غیر قابل کنترل
 • مشکلات لخته خونی
 • استعمال دخانیات
 • سابقه جراحی بسیار نزدیک یا تزریق فیلر به تازگی
 • سابقه تزریق سیلیکون

نتایج

افزایش چربی ظاهری لطیف، تازه و جوان به شما می‌دهد که تا آخرین لحظات عمر نیز باقی خواهند ماند. برخلاف سایر فیلرها، که روزی کاملاً فرسوده خواهند شد، درصد خاصی از چربی در زیر پوست با ایجاد رگ‌های خونی بطور دائمی باقی خواهند ماند. این بافتی زنده است و برخلاف شایعه متداول بین مردم، اگر به درستی انجام شود هیچگاه از بین نخواهد رفت. البته مقداری که از آن باقی می ماند به بیمار و محل تزریق بستگی دارد، ولی بین 20 تا 90 درصد آن مقدار قطعاً باقی خواهد ماند.
با گذشت زمان و پژمردگی صورت و از بین رفتن حجم و خاصیت کشسانی پوست، امکان دارد خطوط و تو رفتگی‌های چهره دوباره ظاهر شوند و یا از نو ایجاد شوند. انتقال چربی نه تنها برجستگی‌های چهره را افزایش می‌دهد بلکه به بهبود رنگ چهره و تصحیح خط گونه نیز کمک می‌کند.
از پیوند چربی می‌توان برای کاستن از بیرون زدگی استخوان فک نیز استفاده کرد (با تزریق آن در جلو و پشت فک) تا گونه‌ها بالاتر دیده شوند.

کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *