تزریق ژل به بینی: شکل دهی و اصلاح فرم بینی در کمترین زمان

با وجود اینکه عمل زیبایی بینی، رایج‌ترین جراحی پلاستیک است ( هم در میان زنان و هم مرد ) در عین حال یکی از دشوارترین جراحی‌های تخصصی نیز هست و به طور معمول با وجود عوارض جانبی با نتایج زیبایی شناختی ضعیفی همراه است. این طور به نظر می‌رسد که در چند سال گذشته شکل‌دهی مجدد بینی بدون جراحی و با استفاده از ژل‌های پوستی، بخاطر ایمنی بالا، نتایج فوری و رضایت بالای بیمار محبوب‌تر شده‌اند.

عمل زیبایی بینی بدون جراحی و با استفاده از ژل‌های پوستی می‌تواند برخی از مشکلات بدفرمی بینی را درمان کند. برای مثال: بینی‌های اندکی خمیده و بینی‌های منقاری را صاف کند، نوک بینی و قوز بینی را اصلاح کند، بینی‌های نامتقارن و ارتفاع و حجم بینی‌های خیلی کوچک را ترمیم کند، قوز خفیف تا ملایم پل بینی را از بین برده و افتادگی خفیف تا ملایم نوک بینی را بهبود ببخشد.

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت از ما با شماره ما تماس حاصل فرمایید.

شکل‌دهی مجدد بینی بدون جراحی


بدون-جراحی

بیمارانی که به دنبال شکل‌دهی مجدد به بینی چه با انجام جراحی و چه بدون آن هستند، معمولاً در بینی خود ناهنجاری‌های ابعادی دارند، از جمله این ناهنجاری ها:

 • طول زیاد یا کم
 • نمای بزرگ یا کوچک نوک بینی
 • نمای نامناسب رادیکس بینی
 • بد شکلی وراثتی یا اکتسابی (مانند “بینی زینی شکل” یا کاهش بسیار زیاد پل استخوانی بینی)

مشکلات ابعادی بینی به جراحی پلاستیک رینوپلاستی نیاز دارد ولی بیمارانی که به نقص جزئی اسکلت بینی دچارند، کاندیدهای مناسبی برای ژل‌های پوستی هستند. استفاده از سیلیکون و سایر مواد دائمی پیوند در بینی توصیه نمی‌شود. این مواد غیر قابل اطمینان بوده و میزان جداشدگی و سایر عوارضشان بیشتر از آن حدی است که بتوان به چنین موادی اعتماد کرد.
اما پیوند چربی با استفاده از روش کولمن می‌تواند در پوشاندن اختلالات غضروف و استخوان و بزرگ کردن نوک بینی نتایج خوب و قابل قبولی را ارائه دهد. این روش هیچ گونه عوارض جراحی یا جانبی جدی ندارد، اما نسبت به روش تزریق ژل مدت زمان بیشتری برای جراحی نیاز داشته و همچنین هزینه جراحی را برای بیمار چند برابر می‌کند. هیارولونیک اسید قابل تزریق یا ژل‌های CaHA رایج‌ترین ماده پیوندی هستند که از آن ها برای افزایش پل استخوانی بینی، حجم نوک آن و اصلاح ایرادهای جزئی بینی از جمله کلوملا تو کشیده شده، عدم تقارن جزئی، بینی زینی شکل یا بینی منقاری استفاده می شود. در صورت کوچک بودن ناحیه‌ مورد نیاز به جراحی، ژل‌ها جایگزین مناسبی برای جراحی اولیه بینی و جراحی ترمیمی بینی هستند. نتایج استفاده از ژل‌های پوستی می تواند فوق العاده باشد، ولی با این وجود، این نتایج با نتایج جراحی پلاستیک بینی قابل مقایسه نیستند؛ این مسئله بسیار مهم است و باید با بیمار در میان گذاشته شود. بعلاوه باید به بیمار اطلاع داده شود که ممکن است برای حفظ نتایج، نیاز باشد تا تزریق چند بار تکرار شود.

مزایا و معایب ژل‌های پوستی در عمل بینی


مزایا-معایب

مزایا

 • مناسب کسانی است که نمی‌خواهند به هیچ عنوان جراحی انجام دهند یا نمی توانند از داروی بیهوشی عمومی استفاده کنند.
 • برای برطرف کردن مشکلات وراثتی و اکتسابی به کار می روند.
 • نتایج ترمیمی رضایت بخشی دارند.
 • می توان از آن ها به همراه جراحی رینوپلاستی بهره برد.
 • غیر تهاجمی هستند.
 • ارزان اند.
 • ایمن هستند.
 • عوارض جانبی ندارند.
 • در صورت ناراضی بودن از نتیجه قابل برگشت هستند.
 • دوران نقاهت کمی دارند.
 • مدت زمان کمی برای بهبودی نیاز دارند.
 • نتایج به سرعت خود را نشان می دهند.
 • تنها مستلزم بی حسی موضعی هستند.

معایب

 • موقتی اند
 • طیف استعمال محدودی دارند
 • باعث بافت‌مردگی پوست می‌شوند
 • نمی‌توانند مشکلات کارکردی بینی را اصلاح کنند
 • نمی‌توان از آنها در جراحی کوچک کردن بینی استفاده کرد

آنالیز زیبایی شناختی بینی


بینی مهم‌ترین ویژگی چهره  به خصوص در نمای نیمرخ صورت است. به دست آوردن یک ارزیابی سه بُعدی (سربالا، نیمرخ و تمام رخ) از اسکلت بینی بسیار ضروری است. بهترین نتایج زمانی حاصل می شوند که عوامل دخیل در ظاهر بینی ارزیابی شوند.
برای مثال، حتی پس از ترمیم عالی عدم تقارن بینی، نداشتن دندان‌های ردیف جلو باعث افتادگی لب ها می‌شود و چروک دور لب یا چانه عقب می رود و تعادل چهره را بر هم می‌زند.

سایر ویژگی‌های چهره که بر ظاهر بینی اثرگذار هستند


پوست بینی
شکل بینی با پوست نازک بهتر است اما از طرفی پوست ضخیم قادر است تا مشکلات بینی را بپوشاند (برای مثال، روش تزریق نادرست، تصحیح بیش از حد و برآمدگی یا فرورفتگی‌های پس از تزریق ژل‌ و… .)

ناحیه تحتانی بینی

 ناحیه‌ای که پره‌های بینی، در منطقه خط میان‌پیکانی و لب بالایی  به هم می‌رسند.

نمای چانه

اگر چانه در نمای نیمرخ بیش از اندازه عقب باشد باعث بزرگتر دیده شدن اندازه بینی می‌شود.
فرم لب‌ها و برجستگی فیلتروم
فرم کامل لب‌ها و فیلتروم برجسته زاویه لب، بینی را زیباتر می‌کند.

فرم گونه‌ها

ترمیم حجم گونه‌ها باعث کوچکتر دیده شدن بینی می‌شود.

روش تزریق

تزریق

به طور معمول برای اصلاح گوژ، افزایش پل بینی یا شکل‌دهی دورسوم بینی از ژل رادیس یا ژل‌ HA استفاده می‌شود. تزریق با استفاده از سوزن زیرپوستی استریل در نزدیکی بیخ بینی یا به طور متوسط، 0.2 تا 0.5 میل بالاتر از پل بینی بسته به میزان افزایش آغاز می‌شود. برای تزریق دورسوم و نوک بینی از سوزن‌های یک اندازه استفاده می‌شود. با پایین کشیدن سوزن در خطی صاف که برآمدگی پیشانی میان دو ابرو را به نوک بینی وصل می‌کند و با  استفاده از روش نخ کشی خطی، 0.1 تا 0.2 از مواد در هر تزریق وارد می‌شود. این کار تا زمان رسیدن به حد و افزایش مطلوب پل بینی ادامه پیدا می کند. لطفاً به خاطر داشته باشید که با افزایش ارتفاع پل بینی نسبت زاویه صورت به بینی کاهش می‌یابد. این کار به کاهش قابل توجه نمای نوک بینی منجر خواهد شد.

می‌توان از ژل‌های پوستی برای برطرف کردن مشکلات عدم تقارن قابل توجه بینی مانند انحراف بینی یا بدشکلی استخوان بینی استفاده کرد.

هزینه تزریق ژل به بینی


هزینه انجام تزریق ژل به بینی، به مقدار مورد نیاز ژل تزریق شده و برند مورد استفاده برای اصلاح بینی بستگی دارد. در جلسه مشاوره می توانید با پزشکتان در مورد هزینه های مربوط به تزریق صحبت کنید.

 سوالات متداول در مورد استفاده از ژل‌های پوستی برای بینی


به طور معمول سوالات زیادی در مورد جراحی‌های زیبایی از جمله استفاده از ژل‌ها وجود دارد تا شخص بتواند ازاین طریق در مورد روش درمانی مطلوب خود تصمیم بگیرد.

  آیا رینوپلاستی بدون جراحی دردناک است؟

معمولا تزریق ژل‌ به صورت بدون درد است، اما ممکن است بیماران در زمان تزریق ژل‌ کمی احساس ناراحتی داشته باشند. در صورت تمایل، متخصص پوست می‌تواند پیش از جراحی در ناحیه تزریق، بی‌حسی موضعی استفاده کند تا از میزان این ناراحتی بکاهد.

 تزریق ژل بینی برای اصلاح بینی چقدر دوام دارد؟

دوام نتایج به بیمار بستگی دارد، ولی رینوپلاستی بدون جراحی در اکثر بیماران، 6 ماه تا یک سال دوام دارد. با توجه به موقتی بودن نتیجه تزریق ژل بینی، شما می‌توانید پس از تحلیل رفتن ژل، نسبت به تزریق مجدد آن اقدام کنید.

 بهترین درمان برای رفع خطوط خرگوشی روی بینی چیست؟

به طور معمول برای درمان و رفع خطوط خرگوشی روی بینی از بوتاکس استفاده می‌کنند، زیرا باعث می شود تا عضلاتی که این چین و چروک‌ها را بوجود آورده اند، سست شوند. بسته به مشکل شما، استفاده از ژل بینی نیز می‌تواند گزینه خوبی باشد. برای بررسی بهترین روش درمانی خطوط خرگوشی روی بینی از یکی از متخصصین تزریق ما مشاوره بگیرید.

تزریق چه نوعی ژلی برای بینی مناسب است؟

ژل‌های بینی بسیاری، از جمله ژوودرم، رستیلان و ردیس، وجود دارند که می‌توان از آن ها برای تزریق استفاده کرد. پزشک در اولین جلسه مشاوره، پس از معاینه، ژل مناسب مشکل شما را معرفی خواهد کرد.

«کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *