تزریق ژل زیر چشم : روشی برای رهایی از گودی و تیرگی زیر چشم

تزریق ژل زیر چشم روشی برای رهایی از گودی و تیرگی زیر چشم

شما احتمالا تمام کانسیلر های موجود را تست کرده اید. از کانسیلر های شیپ تیپ گرفته تا کانسیلر های رادیانت. قفسه ی لوازم آرایشی و بهداشتی شما مملو از ظرف های خالی شده ی کرم های مخصوص دور چشم است. حتی شاید نزد چندین پزشک نیز رفته باشید. اما سیاهی دور چشم شما هنوز به همان صورت باقی است ـ و مقدار خواب و آب خوردن شما هیچ تاثیری روی آن نداشته است. حقیقت تلخی که وجود دارد این است که سیاهی و گودی اطراف چشم های شما احتمالا هیچ گاه برطرف نمی‌شوند. شما خواهید فهمید که سیاهی اطراف چشم ها مشکلی است که به ژنتیک افراد مربوط می‌شود. سیاهی اطراف چشم به نوع ترکیب بندی صورت شما و نوع استخوان کاسه چشمی شما بستگی دارد و تاثیر این موارد بر سیاهی چشم خیلی بیشتر از تاثیر مقدار مصرف موادی مانند قهوه خواهد بود.

اگر می‌خواهید حداقل برای مدت زمان کوتاهی از سیاهی اطراف چشمان خود رهایی یابید یک راه موثر وجود دارد. در سال های اخیر، بانوان به انجام جراحی های زیبایی و استفاده از تزریق فیلر هایی مانند هیالورونیک اسید برای کاهش سیاهی دور چشم هایشان، رو آورده اند.

این سوال یکی از سوالاتی است که بسیار پرسیده می‌شود و برای اکثر افرادی که قصد انجام این عمل را دارند یک دغدغه ی بزرگ به شمار می‌آید. حتما با ضرب المثل نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود آشنا هستید. برای اینکه آسایش و راحتی شما در حین انجام این عمل تضمین شود، احتمالا احتیاج به بی حسی موضعی در محل تزریق خواهید داشت. این بی حسی هم با استفاده از کرم های بی حس کننده می‌تواند ایجاد شود و هم با تزریق مقدار کمی دارو ی بی حس کننده به محل تزریق ، برای انکه این قسمت کاملا بی حس شود. امروزه در ترکیب اغلب فیلرها از مواد بی حس کننده استفاده شده است که این امر باعث می‌شود شما احتیاج به مصرف مقدار کمتری بی حس کننده داشته باشید.

فیلر صورت چیست؟


فیلر صورت چیست؟

فیلر ها مواد قابل تزریقی هستند که از موادی تشکیل شده اند که باعث ترمیم و پر کردن پوست صورت می‌شوند. مواد تشکیل دهنده ی فیلر ها موادی اند که به صورت طبیعی در بدن یافت می‌شوند. فیلر ها بعد از تزریق، تدریجی و بدون ایجاد هیچ خطری، جذب می‌شوند. به همین دلیل نتیجه ی تزریق آنها، امری دائمی نخواهد بود. با این حال، تزریق فیلرها مداوم در فواصل مشخصی، تکرار می‌شود تا تاثیر آن طولانی تر شود. فیلر های مختلفی برای تزریق وجود دارند که می‌توان از بین آنها انتخاب کرد مانند : RADIESSE, JUVEDERM , RESTYLANE

علت به وجود آمدن گودی و سیاهی دور چشم، چیست؟


سیاهی دور چشم، گودی زیر چشم، بر اثر عواملی مانند ژنتیک و نوع استخوان بندی افراد، به وجود می‌آیند. به وجود آمدن آنها می‌تواند به عوامل متعددی بستگی داشته باشد. در بیشتر موارد، پوست اطراف چشم به قدری نازک است، که رگ و بافت های خونی زیر آن قابل مشاهده هستند. به همین دلیل همه ی ما با سیاهی دور چشم، در درجه های متفاوت، روبرو هستیم.

با افزایش سن، پوست این قسمت ها نازک تر شده و لایه ی پوشش دهنده ی متشکل از چربی در این نواحی از بین می‌رود. پف و گودی زیر چشم بر اثر از بین رفتن لایه ی چربی و نازک تر شدن پوست این قسمت، کم کم در صورت نمایان‌تر می‌شود. اگر ترکیب استخوان گونه ی مناسبی نداشته باشیم، این موضوع جلوۀ بیشتری پیدا کرده و شدیدتر به نظر می‌آید.

تزریق ژل چه کمکی به رفع گودی زیر چشم می‌کند؟


در سال های گذشته چربی زیر پوست این قسمت ها را تخلیه می‌کردند تا پف و گودی زیر چشم ترمیم یابد، این عمل باعث می‌شد که صورت استخوانی تر شود. در روش های جدید، لایه ی محافظ اطراف چشم را بازیابی و ترمیم می‌کنند تا حجم و شادابی پوست این نواحی افزایش یابد. این عمل باعث محو شدن گودی اطراف چشم شده و برآمدگی های استخوانی اطراف چشم را متعادل تر می‌کند و سایه ی ناشی از آنها نیز کاهش می‌یابد. اگر می‌خواهید به گونه های خود ژل تزریق کنید باید این کار را به همراه بررسی و مراقبت های بیشتری انجام دهید چون افزایش حجم گونه می‌تواند بر گودی زیر چشم تاثیر گذار باشد.

ژل مناسب برای رفع گودی و سیاهی زیر چشم


نوع فیلر مصرفی، مقدار و محل تزریق آن به ترکیب استخوان بندی صورت هرکس و مقدار مشکل اطراف چشم او بستگی دارد. نتیجه ی ناشی از تزریق ژل بلافاصله نمایان خواهد شد و چیزی حدود ۶ ماه تا یکسال دوام خواهد داشت که دوام آن بستگی به نوع فیلر استفاده شده دارد. تزریق ژل می‌تواند به صورت مداوم در بازه های زمانی منظم انجام شود تا تاثیری ماندگارتر از خود به جای گذارد. عوارض و پیامد های ناشی از تزریق ژل به دور چشم، شبیه به عوارض بوتاکس است. مجموعه ای از عوارض بر اثر تزریق ایجاد خواهد شد مثل، ورم، التهاب، کبودی یا قرمزی، درد ، خارش، تغییر رنگ و حساسیت.

چه افرادی احتیاج به تزریق ژل به اطراف چشم هایشان دارند؟


افرادی که قصد تزریق ژل به دور چشم را دارند معمولا از گودی و یا سیاهی و یا پف زیر چشم شکایت می‌کنند. برای اینکه تشخیص دهیم چه کسی واقعا احتیاج به تزریق ژل دارد باید بررسی هایی انجام گیرد. افرادی که پوست آنها قابلیت ارتجاعی خوب و ضخامت مناسبی دارد، افراد مناسبی برای تزریق ژل هستند. همچنین در این بررسی ها نوع استخوان بندی کاسه چشمی و گونه نیز بررسی می‌شود. به همین دلیل، نمی‌توان گفت که همه ی افراد می‌توانند واجد شرایط تزریق ژل باشند.

تاثیرات آنی


تاثیرات آنی

تاثیر رضایت بخش این تزریق بلافاصله نمایان خواهد شد. بعد از تزریق ژل، گودی و پف زیر چشم کاهش یافته و صورت شاداب تر و روشن تر به نظر می‌رسد. چون هیالورونیک اسید  -مواد تشکیل دهنده ی فیلر- به طور طبیعی در بدن تولید می‌شود، تاثیر تزریق ژل دائمی نخواهد بود، و بدن هیالورونیک اسید وارد شده در پوست را بعد از مدتی از بین می‌برد. اما با این حال دو نکتۀ مثبت هنوز وجود دارد. بر عکس دیگر قسمت های صورت، که به دلیل حرکت و تحرک بیشتر، تزریق ژل فقط ۹ ماه دوام می‌آورد، تزریق ژل به اطراف چشم نزدیک به یکسال ماندگار خواهد بود.

نکتۀ دیگر این که هیالورونیک اسید زمانی که به پوست تزریق می‌شود، عمل کلاژن سازی را شبیه سازی می‌کند. به همین دلیل بعد از از بین رفتن تاثیر تزریق هم، پوست شما شاداب تر از گذشته خواهد بود. به همین دلیل بهتر است که پر کردن نواحی اطراف چشم را از همان ابتدای پدیدار شدن گودی و سیاهی، شروع کنید.

چه نوع ژل برای تزریق مناسب است؟


یک یا دوبار تزریق ژل، کافی خواهد بود تا شما تفاوت را احساس کنید و مقدار تاثیر تزریق، به تعداد سرنگ های تزریقی در هر بار نیز بستگی دارد. اینکه تزریق چقدر دوام خواهد داشت بستگی به نوع پوست شما، روش زندگی، و سن شما دارد، با این حال اکثر افراد می‌گویند که تاثیر آن تا ۶ ماه ماندگار خواهد بود.

یک نوع فیلر دیگر نیز برای تزریق به اطراف چشم ها وجود دارد که تاثیر خوبی از خود به جای می‌گذارد: چربی بدن خودتان. این فرآیند شامل برداشت چربی از قسمت هایی از بدن که چربی زیاد دارند، مانند اطراف ران پا، و تزریق آن به اطراف چشم خواهد بود. انتقال چربی خیلی قابل پیش بینی نخواهد بود، اما در مواردی که چربی به درستی منتقل شود، اثر آن تا سال ها دوام خواهد داشت.

هزینه ی تزریق ژل چقدر است؟


هزینه ی تزریق ژل به عوامل مختلفی بستگی دارد:

  • نوع ژل
  • محل کلینیک زیبایی
  • مهارت متخصص بیهوشی
  • طول مدت انجام تزریق

پرسش های متداول


تزریق ژل به اطراف چشم خطری را ایجاد نخواهد کرد؟

انجام عمل های زیبایی (مخصوصا برای اولین بار) می‌تواند کمی اضطراب آور باشد، امروزه، محصولات و روش های درمانی بسیار متنوعی برای زیبایی و جوانسازی وجود دارد، اما از کجا باید بدانید که کدام روش برای شما مناسب است؟ در هنگام تصمیم گیری برای انجام جراحی های زیبایی دو عامل را باید در نظر داشته باشید، سلامت و کیفیت مواد مصرفی در جراحی، و تجربه ی پزشکی که عمل زیبایی را برای شما انجام می‌دهد.

مانند تمام جراحی های درمانی و زیبایی، در تزریق ژل نیز عوارضی وجود دارد که قبل از انجام آن باید از آن ها آکاهی پیدا کنید و به درستی مراقبت های لازم را بعد از انجام عمل، رعایت کنید. بیشتر عوارض تزریق ژل، مربوط به انجام عمل تزریق می‌شود مانند کبودی، ورم و التهاب که معمولا چند روز بعد از بین خواهد رفت. به عنوان بخشی از انجام جراحی، پزشک سوابق شما، وضعیت سلامتی، دارو هایی که مصرف می‌کنید، بیماری ها و حساسیت های شما را بررسی خواهد کرد تا انجام تزریق ژل به درستی و با سلامت انجام شود.

عمل تزریق ژل چقدر زمان می‌برد؟

زمان لازم برای تزریق ژل بستگی به محلی دارد که ژل به آن تزریق می‌شود و می‌تواند حدود نیم ساعت تا ۱ ساعت طول بکشد. در بعضی موارد شما باید زود تر از ساعت انجام عمل در مطب حاضر باشید تا برای شما کرم بی حس کننده استفاده شود.

آیا انجام تزریق ژل چهره ی شما را به کلی تغییر خواهد داد؟

مطمئن باشید که بعد از تزریق ژل، شما هنوز خودتان هستید، با این تفاوت که چهره ی شما کمی جوان تر و شاداب تر شده است. در اغلب موارد، چیزی به صورت شما اضافه نخواهد شد، تنها کاری که انجام می‌شود، ترمیم ، بازسازی و جوانسازی پوست شما، که با افزایش سن از بین رفته است، خواهد بود.

“کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *