تزریق ژل به چانه: روشی غیرجراحی رو به رشد برای تناسب بیشتر چهره

تزریق ژل به چانه

آیا همیشه احساس می‌کنید که چانه شما به اندازه کافی برجسته نیست؟ شاید احساس کنید که چانه شما با بقیه قسمت‌های صورت تناسب ندارد، یا ممکن است چانه شما ضعیف و عقب رفته به نظر برسد. خوشبختانه برای این مشکل راه‌حلی وجود دارد. برجسته کردن چانه می‌تواند با استفاده از تزریق ژل انجام شود تا چانه شما برجسته‌تر به نظر برسد یا تقارن و تناسب ظاهری صورت بهبود یابد.

تزریق ژل

درما فیلر ماده‌ای ژل مانند است که به زیر پوست تزریق می‌شود تا حجم از دست رفته را بازگرداند، چین و چروک را صاف کرده یا شکل صورت را بهبود دهد. بیش از یک میلیون زن و مرد سالانه این درمان متداول جوانسازی صورت را انتخاب می‌کنند، که می‌تواند راهی مقرون به صرفه برای جوانتر شدن باشد بدون اینکه جراحی انجام داده یا دوران بهبودی را سپری کنند.

انواع فیلر


انواع فیلر

محصولات فیلر مختلفی وجود دارد که جراحان زیبایی از آن استفاده می‌کنند. بطور کلی، فیلرها با موادی که از آن ساخته شده‌اند، دسته بندی می‌شوند.

هیالورونیک اسید یک ماده طبیعی است که در پوست وجود دارد. این ماده کمک می‌کند که پوست برجسته و هیدراته بماند . فیلر هیالورونیک اسید معمولاً نرم و ژل مانند است. تاثیر آن موقتی بوده ، و 6 تا12 ماه یا بیشتر طول می‌کشد تا بدن به تدریج و بطور طبیعی این مواد را جذب ‌کند. اکثر فیلرهای هیالورونیک اسید، با لیدوکائین ترکیب شده تا درد و ناراحتی را در طول درمان و پس از آن کاهش دهد.

هیدروکسی آپاتیت کلسیم نیز یک ماده طبیعی است که عمدتاً در استخوان‌ها یافت می‌شود. هنگامی که در فیلر استفاده می‌شود، ذرات کلسیم بسیار کوچک هستند و در ژل نرمی معلق هستند. غلظت هیدورکسی آپاتیت کلسیم معمولاً بیشتر‌ از ژل هیالورونیک اسید است و دوام بیشتری دارد، که برای اکثر بیماران حدود 12 ماه است. هیدورکسی آپاتیت کلسیم نیز تولید کلاژن را تحریک می‌کند و معمولاً برای چین و چروک‌های عمیق‌تر بکار می‌رود.

پلی ال لاکتیک اسید یک ماده سازگار با محیط زیست (بدین معنی که برای استفاده در بدن مطمئن است) ، ماده مصنوعی زیست تخریب‌پذیر است. این ماده سال‌ها در ابزارهای پزشکی مانند بخیه جذب شدنی مورد استفاده قرار می‌گرفته است. محصولات پلی ال لاکتیک اسید از نظر فنی با عنوان محرک کلاژن تقسیم می‌شود، چرا که مکانیسم اصلی آن صاف کردن چین و چروک است که این کار با بازسازی کلاژن طبیعی پوست انجام می‌شود- ژل چند سال بعد از درمان از بین می‌رود. پلی ال لاکتیک اسید معمولاً برای درمان چین و چروک عمیق صورت بکار می‌رود و نتیجه آن بیش از 2 سال دوام دارد.

پلی متیل متاکریلات ماده‌ای ترکیبی سازگار با محیط زیست است که در قرن اخیر در پزشکی مورد استفاده قرار گرفته است. در درما فیلر، پلی متیل متاکریلات به شکل میکروسفور یا گلوله‌های کوچکی در آمده که بطور نامحدود در زیر پوست باقی مانده و به حمایت آن ادامه می‌دهد.فیلر PMMA نیز حاوی کلاژن است ، یک ماده طبیعی که در پوست وجود دارد و ساختار و سفتی پوست را فراهم می‌کند.

تزریق چربی اتولوگ تنها درمان فیلر تزریقی است که به جراحی نیاز دارد، اما نتیجه آن می‌تواند سال‌ها دوام داشته باشد. چربی‌های خود شما را از ناحیه‌ای دیگر برداشته (اتولوگ به معنی شخص یکسان است) ، که عمدتاً از طریق لیپوساکشن انجام می‌شود. این چربی سپس تصفیه شده و به صورت تزریق می‌شود تا به بازسازی حجم گونه، شقیقه، زیر پلک‌ها یا دیگر نواحی صورت کمک می‌کند. تزریق چربی به آموزش‌های تخصصی نیاز دارد تا با اطمینان انجام شود و نتایج خوبی بدست آورد و باید تنها توسط جراح زیبایی متخصص و با تجربه انجام شود.

برجسته کردن چانه با تزریق ژل


برجسته کردن چانه با تزریق ژل

درمان برجسته کردن چانه می‌تواند شکل چانه را با تزریق درما فیلرها تغییر دهد. این فیلرها به زیر پوست حجم اضافه کرده و باعث برجسته‌تر و جلو آمدن بیشتر چانه ‌شود. برجسته کردن چانه با استفاده از تزریق ژل می‌تواند بطور ماهرانه ظاهر نواحی چانه را تغییر دهد. اینکار باعث می‌شود که چانه زاویه‌دار و تراش خورده به نظر برسد- درخواست متداول از طرف بیماران مرد- یا حالت ظریف‌تری داشته باشد که بیشتر زنان این درخواست را دارند.

سه نوع ژل که برای برجسته کردن چانه بکار می‌رود


سه نوع ژل که برای برجسته کردن چانه

  • موقتی
  • طولانی مدت
  • پلاستیکی

متداول‌ترین نوع ژل ، موقتی است زیرا نتیجه آن کوتاه مدت است و می‌تواند بدون نیاز به جراحی به حالت قبل برگردد.

نتیجه برجسته کردن چانه با استفاده از ژل موقتی، کوتاه مدت بوده و از بیماری تا بیمار دیگر متفاوت است. بدن شما بطور طبیعی این ژل را جذب کرده و بنابراین به تدریج چانه شما به حالت قبل از تزریق ژل برمی‌گردد. بیشتر بیماران تزریقات منظم انجام داده تا چانه برجسته و زیبای خود را حفظ کنند.

متقاضی مناسب برای این درمان چه کسی است؟


متقاضی مناسب برای درمان برجسته کردن چانه، افراد بزرگسالی هستند که می‌خواهند شکل چانه خود را تغییر دهند. اینکه چانه شما برجستگی کمی دارد که می‌تواند به دلیل بالا رفتن سن یا نوسان وزنی ایجاد شود، و هرگز آنطور که شما دوست دارید زاویه‌دار نبوده یا عدم تقارنی دارد که دوست دارید اصلاح شود، تزریقات ژل برای برجسته کردن چانه می‌تواند برای شما مناسب باشد. این درمان برای اکثر زنان و مردان بزرگسال که سلامت عمومی خوبی دارند، مناسب است. برخی از بیماران تحت این درمان قرار گرفته تا نتایج بالقوه جراحی برجسته کردن چانه را بدون انجام آن امتحان کنند.

تزریق ژل به چانه چگونه انجام می‌شود؟


تزریق ژل به چانه چگونه انجام می‌شود

روش برجسته کردن چانه می‌تواند در مراجعه به مطب پزشک در کمتر از یک ساعت انجام شود. مواد تزریق شده، پوست را از داخل پر کرده و این نواحی را برجسته می‌کند و شکل چانه شما را تغییر می‌دهد.

چندین نوع محصولات قابل تزریق درما فیلر بطور متداول برای برجسته کردن چانه بکار می‌رود. ژل‌ها انواع مختلفی دارند؛ دائمی، نیمه دائمی و موقتی. تاکنون  رایج‌ترین ژل، نوع موقتی آن است زیرا تاثیر آن غیر دائمی است و می‌تواند به سادگی به حالت قبل برگردد. ژل‌های دائمی از طریق جراحی برداشته می‌شود. هر ژل به شیوه‌ای خاص حجم زیر پوست را ایجاد می‌کنند، و همچنین مدت زمانی که در چانه باقی می‌مانند متفاوت است. تاثیر برجسته کردن چانه با ژل غیر دائم عمدتاً تا 6 ماه طول می‌کشد. با گذشت زمان چانه شما به تدریج به ظاهر قبل از درمان خود بازمی‌گردد. بسیاری از بیماران تزریقات منظم انجام داده تا برجستگی چانه خود را حفظ کنند.

ابتدا، یک کرم بی‌حس کننده موضعی در آن ناحیه مالیده می‌شود، یا ممکن است ماده بی‌حسی هنگام تزریق با ژل ترکیب شود. سپس یک سوزن نازک برای انجام تزریق‌های کوچک ژل ، به ناحیه‌ای که از قبل درچانه مشخص شده استفاده می‌شود. با انجام چند تزریق کوچک، درما فیلر می‌تواند بطور مساوی پخش شود، و یک نتیجه متقارن و طبیعی را ایجاد کند.

تزریق ژل برای برجسته کردن چانه، درمانی است که به جوانسازی در تایم استراحت معروف است، که برای افرادی که به درمان‌های سریع با نتیجه فوری علاقه‌مند هستند، مناسب است.

بیماران می‌توانند فوراً پس از درمان به خانه یا محل کار برگردند. پس از تزریق به دوره بهبودی یا پانسمان نیازی نیست.

سرانجام، بدن ژل تزریق شده را جذب می‌کند، و چانه به ظاهر قبل از درمان برمی‌گردد. به همین دلیل بسیاری از بیماران تصمیم می‌گیرند که تحت تزریق منظم قرار بگیرند تا ظاهر برجسته چانه را حفظ کنند.

خطرات و عوارض احتمالی


پس از تزریق ژل مقداری ورم، قرمزی و حساس شدن آن ناحیه شایع است.ممکن است کبودی نیز رخ دهد. این عوارض جانبی معمولاً کمتر از دو روز طول می‌کشد و آنها می‌توانند با استفاده از آرایش پنهان شوند.

عوارض جدی پس از تزریق معمول نیست، اما می‌تواند شامل عفونت یا واکنش حساسیت‌زا به مواد تزریق شده باشد. یک عارضه با شدت کمتر (اما مضطرب کننده) نیز می‌تواند رخ دهد، و این در صورتی است که ژل از محل تزریق به جایی دیگر حرکت کرده و به شکل برجستگی کوچکی در زیر پوست جمع شود.  معمولاً این برجستگی می‌تواند با ماساژ دوباره پخش کرد، اما در برخی موارد آنها تا زمانی که بدن ژل را جذب کند، باقی می‌مانند. برای کاهش این احتمال، از تماس یا مالش چانه خود در طول هفته پس از تزریق ژل خودداری کنید.

دستورالعمل جهت مراقبت پس از درمان


  • تا 4 ساعت پس از درمان آرایش نکنید
  • در روز تزریق ورزش سنگین انجام ندهید
  • از محصولات صورت حاوی اسید به مدت 24 ساعت استفاده نکنید
  • از چشمه آب گرم، سونا ، یوگا به مدت یک هفته پس از درمان استفاده نشود

هزینه تزریق ژل در چانه چقدر است؟


اگر به دنبال تغییر شگرف در شکل چانه خود هستید، ممکن است محصولات بیشتری مورد نیاز باشد. یک جلسه مشاوره تنظیم کرده و درباره اهداف زیباشناختی خود با پزشک صحبت کرده و توصیه‌های پزشک را درباره جزئیات درمان در نظر بگیرید.

سؤالات رایج


اکثر ژل‌های مورد استفاده در برجسته کردن چانه حاوی ماده بی‌حسی موضعی است که از این رو می‌تواند نسبتاً بدون درد باشد.

این مسئله به اهداف زیبایی شما از این کار بستگی دارد. اینکه پس از انجام بهبودی زیبایی ظاهری شما، با نگاهی دقیق شما را ببینند. در برخی از موارد، افراد نمی‌توانند تشخیص دهند که شما چانه خود را برجسته کردید؛ برخی از افراد ممکن است حتی فکر کنند که شما کاهش وزن داشتید، چرا که آنها خط فک تراش خورده یا صورت زاویه دار و وی شکل شما را می‌بینند. با این وجود، برخی از مراجعه کنندگان چانه بسیار برجسته را دوست دارند ، در این موارد نتیجه درمان ممکن است بیشتر قابل توجه باشد. یک مشاوره جامع بهترین زمان است که انتظارات خود را بررسی کرده و درباره نتیجه‌ای که دوست دارید به دست آورید صحبت ‌کنید.

بله، درمان در اکثر افراد در طول یک ساعت انجام شده و آنها می‌توانند مستقیماً به محل کار یا کارهای روزانه خود برگردند. با این وجود، بهتر است پس از درمان نسبت به انجام فعالیت‌های ورزشی که ممکن است بطور بالقوه به شما آسیب وارد کند یا به چانه شما ضربه وارد شود بسیار احتیاط کنید. در برخی موارد غیر معمول، ژل تزریق شده، ممکن است از محل تزریق جابجا شده و به شکل برآمدگی یا توده‌‌ای در زیر پوست ظاهر شود. برای کاهش این احتمال، پیشنهاد می‌شود که به شدت از مالش چانه خود تا یک هفته پس از درمان خودداری کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *