زاویه دار کردن فک با تزریق ژل برای داشتن صورتی متناسب و زیبا

تزریق ژلبرجستگی خط فک، بدون در نظر گرفتن جنسیت، هنگام تجزیه و تحلیل ویژگی‌های صورت، یک شاخص مهم از زیبایی به حساب می‌آید.
با گذشت زمان ، کاهش قسمت‌هایی از چربی و انعطاف پوست صورت می‌تواند منجر به از دست دادن زاویه گونه و/یا فک شود.
این مشکل می‌تواند بطرز چشمگیری با افزایش حجم نیمه میانی صورت و/ یا با تزریق دقیق درما فیلر در اطراف خط فک بر طرف شده که باعث ‌می‌شود جوانتر به نظر برسید در حالی که ظاهر طبیعی خود را حفظ می‌کنید.
زاویه دار کردن فک با تزریق ژل، یک روش سریع و غیرتهاجمی برای بهبود ظاهر گونه و خط فک شما است. اگر فکر می‌کنید که خط فک شما متناسب نیست، دچار افتادگی قابل توجهی شده یا نیاز به برجستگی دارد، ممکن است نیاز داشته باشید تا درمان زاویه دار کردن صورت را در نظر بگیرید.

اگر فکر می‌کنید که خط فک مناسبی ندارید، یا نشانه‌های پیری در ناحیه فک دیده می‌شود، زاویه دار کردن فک ممکن است برای شما مناسب باشد. اکثر متقاضیان این کار، زنانی هستند که قصد دارند گونه یا خط فک زنانه‌تری داشته باشند یا مردانی که تمایل به داشتن فک مربعی و قوی‌تری دارند. زاویه‌دار کردن فک با تزریق، در میان بیمارانی که به دنبال راهی کم‌تهاجمی برای تغییر حالت ناحیه فک هستند، متداول است.

درمان برای اکثر بزرگسالانی که از سلامت جسمی خوبی برخوردار هستند و افرادی که وزن مناسب خود را دارند یا نزدیک به وزن ایده‌ال هستند، انجام می‌شود. روش درمانی زاویه دار کردن فک می‌تواند تغییر طبیعی اما قابل توجهی در شکل ناحیه فک در فرد ایجاد کند، اما مهم است که بیمار اهداف‌ واقع‌بینانه داشته باشند.

امروز با پزشک یک جلسه مشاوره را برنامه‌ریزی کرده تا بفهمید که آیا زاویه دار کردن فک اتخاب مناسبی برای شما است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت می توانید با شماره های ما تماس حاصل نمایید.

زیبایی فک


ناحیه یک سوم پایینی صورت تحت تاثیر خط فک است. خط فک از یک زاویه فک در اطراف قوس برجسته (چانه) به طرف دیگر صورت کشیده شده است. خط فک در واقع بزرگ‌ترین ناحیه سطحی هر استخوان صورت را تشکلیل می‌دهد. چانه اهمیت زیادی دارد اما زاویه فک که در عقب قرار دارند، نیز اغلب نقش زیبایی‌شناسی مهم و برابری ایفا می‌کنند. چانه و زاویه فک برجسته، ظاهر صورت قوی‌تری را نشان می‌دهد. چانه‌ها و زاویه فک ضعیف و صاف، ترسویی و ضعف را انتقال می‌دهد. در حالی که این احساس ممکن است همیشه درست نباشد (و اغلب نیست)، یک خط فک نامتقارن باعث ایجاد این تاثیرات شده و اغلب باعث چاق‌تر نشان دادن گردن و با زاویه گردن باریک می‌شود.

انواع فیلر


سه نوع مختلف ژل وجود دارد:

 • موقتی
 • طولانی مدت
 • پلاستیک
  متداول‌ترین ژل، نوع موقتی آن است زیرا اثرات آن کوتاه مدت بوده و به آسانی به حالت قبل برمی‌گردد. متاسفانه تنها راه برای اصلاح ژل پلاستیکی از طریق جراحی است که به همین دلیل اکثر بیماران ژل موقتی یا طولانی مدت را انتخاب می‌کنند هرچند انتخاب نوع ژل به محل تزریق هم بستگی دارد. بعضی از ژل‌ها را می‌توان حتی در سینه، ساق پا یا دست تزریق کرد تا ظاهری صاف و بدون چین و چروک و جوان پیدا کنند. از مهم‌ترین کاربردهای تزریق ژل و فیلر عبارت است از:

  • برجسته و قلوه‌ای کردن لب‌ها
  • فرم‌دهی و برجسته کردن چانه
  • برجسته کردن گونه
  • رفع چین و چروک صورت
  • از بین بردن فرورفتگی مربوط به جای زخم (اسکار)
  • رفع عدم تقارن و خوش فرم کردن صورت و اصلاح بدشکلی‌ها
  • کاهش یا از بین بردن سیاهی زیر چشم
  • تغییرشکل غیرجراحی بینی

  (منبع: salamatipoost.com)

چگونگی تزریق ژل برای زاویه دار کردن فک و صورت


تزریق ژل به چانه

روش زاویه‌دار کردن فک شامل مقدار کمی ژل است که در نواحی مختلف خط فک تزریق می‌شود. این روش شکل خط فک را با اضافه کردن حجم به پوست ، تغییرمی‌دهد. بدن به آرامی ماده تزریق شده را در خود فرو می‌برد، و فک به شکل قبل از زاویه دار کردن فک برمی‌گردد. این روند منجر به ایجاد خط فکی می‌شود که برجسته‌تر به نظر می‌رسد. تزریق ژل می‌تواند افتادگی پوست را که از ناحیه فک آویزان شده‌اند، برطرف کند و ظاهری جوان در قسمت فک برای شما ایجاد کند.
کل مراحل درمان تقریباً حدود نیم ساعت طول می‌کشد.
پس از جلسه درمان، بیماران می‌توانند فوراً کلینیک را ترک کرده و به فعالیت‌های منظم خود بازگردند. هیچ دوره بهبودی یا پانسمان برای آن مورد نیاز نیست. با این وجود، بیماران باید از تماس یا مالش ناحیه درمان شده به مدت حداقل دو هفته خودداری کنند.
بسیاری از بیماران برای تکرار درمان دوباره به مطب مراجعه می‌کنند تا ظاهر جوان خط فک را حفظ کنند.

کاربردهای تزریق ژل به فک


تزریق ژل به فک

یک ناراحتی عمومی در بین افرادی که پیر شده‌اند ، درباره ظاهر خط فک است. از شلی پوست و چال چانه تا عقب رفتگی چانه، چندین مشکل وجود دارد که می‌تواند بر ظاهر خط فک شما تاثیر بگذارد. پزشکان درمان‌های تزریق ژل مختلفی در دسترس دارند که خط فک را فرم دهی کرده و شکل می‌دهد تا ظاهری را که مدنظر شماست به شما ارائه دهند.

افتادگی خط فک


اگر به تازگی متوجه شروع نشانه‌های شلی پوست در اطراف گردن و خط فک شده اید، تزریق ژل صورت ممکن است بتواند به شما کمک کند. با جایگزینی حجم از دست رفته صورت در نواحی خاص و خط فک، پوست صورت در قسمت‌های فک و گردن کمی بالا کشیده می‌شود. هر دو ژل هیالورونیک اسید مانند رستیلین و پرلن و تحریک‌کننده‌های کلاژن مانند رادیس و اسکالپترا برای رفع لاغری صورت که منجر به افتادگی خط فک می‌شود، به خوبی مؤثر هستند.

چین و چروک‌های چانه

بسیاری از افراد به دلیل وجود چال و/یا چین و چروک‌های چانه نگران می‌شوند.چین و چروک، خطوط و چال روی چانه  می‌تواند با تزریق ژل بطور موقت اصلاح شود. ژل چین و چروک یا چال را پر کرده و چانه را صاف می‌کند. یک درمان ترکیبی با استفاده از ژل و بوتاکس ممکن است گزینه خوبی باشد، و این زمانی است که متخصص پوست احساس کند که شل شدن عضلات زیرین با استفاده از بوتاکس به صاف شدن این ناحیه کمک می‌کند.

عقب رفتگی چانه/ خط فک ضعیف

اگر از خط فک خود به دلیل عقب رفتگی چانه یا چانه ضعیف راضی نیستید، می‌توانید با انجام درمان غیرتهاجمی برجستگی چانه با استفاده از تزریق ژل این مشکل را برطرف کنید. کارشناسان انجام تزریق می‌توانند از ترکیبی از ژل‌ها استفاده کنند تا چانه را فرم داده، تغییر شکل دهند و بزرگتر کنند تا خط فک مورد نظر شما ایجاد شود. پزشک بسته به مورد خاص شما، ممکن است ژل هیالورونیک اسید، ژل تحریک کننده کلاژن یا انتقال چربی را برای برجسته کردن غیرجراحی چانه پیشنهاد دهند، چون تمامی این روش ها در بهبود ظاهر چانه عقب رفته مؤثر است.
ژل‌های صورت همچنین می‌توانند به شما کمک کنند تا ظاهر فک برجسته و خوش فرم باشد. در مردان بسیار متداول است که تمایل دارند خط فک قوی و خوش فرم داشته باشند، به همین دلیل در افرادی که دارای خط فک ضعیفی هستند، تزریق دقیق ژل می‌تواند ظاهر دلخواه را برای آنها فراهم کند. پزشک با استفاده از ژلی که برای شما مناسب است ، فک را به شکل دلخواه و مطلوب فرم می‌دهد.

قبل از درمان


قبل از درمان، همیشه مشاوره دریافت می‌کنید. این مشاوره هزینه ای را در بر نمی‌گیرد و اجباری در آن نیست. در طول مشاوره پزشک در مورد روش‌های مختلف درمان با شما صحبت خواهد کرد و مشاور و پزشکی ، اگر تمایل داشته باشید، که شما را درمان می‌کند، ملاقات خواهید کرد. البته خواسته‌ها و انتظارات شما در طول جلسه مشاوره مورد بحث قرار گرفته و پزشک امکاناتی را که بطور مشخص برای شما در نظر دارد، بررسی می کند.
پزشک با توجه به روش‌های خاص، صورت را ترسیم می‌کند. او همچنین درباره سابقه پزشکی ، درمان‌های قبلی و مصرف هر دارویی از شما سؤالاتی خواهد پرسید تا خطرات را حذف کرده و اطمینان حاصل کند که می‌تواند با روشی مطمئن به شما کمک کند.
ممکن است پزشک یک تصویر سه بعدی از صورت شما تهیه کند. این تصویر به پزشک کمک می‌کند تا بتواند تغییرات را بهتر تجزیه و تحلیل کند. این تصویر توسط پزشک ویرایش شده که بدین معنی است که نتیجه مورد نظر قبل از درمان قابل مشاهده است.

پس از درمان


درمان با تزریق ژل

پس از درمان فوراً احساس بی‌حسی خواهید داشت. در برخی موارد، ممکن است مقداری ورم ایجاد شود که با گذشت زمان برطرف می‌شود. حتی در موارد استثناء ، ممکن است مقداری کبودی پس از درمان ایجاد شود که این کبودی نیز پس از چند روز رفع می‌شود. شما نیز از این قانون مستثنی نیستید و باید از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید تا از ایجاد لک جلوگیری شود.
دو هفته طول می‌کشد تا هیالورونیک اسید در بافت‌های اطراف ثابت شود. این ژل برای قرار گرفتن در جای خود نیاز به چند روز زمان دارد. در هفته اول پس از درمان، هیالورونیک اسید ممکن است تغییر کند و تا حدی نامنظم به نظر برسد. در طول جلسه معاینه – دو هفته پس از درمان- پزشک می‌تواند این مشکل را در صورت نیاز اصلاح کند.
هیالورونیک اسید پس از 1.5 تا 2 سال به آرامی شکسته می‌شود. با این وجود می‌تواند در افراد مختلف متفاوت باشد. در بیشتر افراد، ژل مدت زمان بیشتر باقی می‌ماند. به شما پیشنهاد می‌کنیم تا زمانی که نتیجه درمان بطور کامل از بین برود، منتظر نمانید، و قبل از اینکه همه چیز کامل از بین برود به پزشک مراجعه کنید. اینکار از اثرات نوسانی آن جلوگیری می‌کند.

آیا این درمان خطر دارد؟


وجود کمی قرمزی و ورم در اطراف ناحیه تزریق طبیعی است. این عوارض جانبی می‌تواند به آسانی با استفاده از کانسیلر پوشانده شود، و باید ظرف سه تا چهار روز برطرف شود.
این درمان در مقایسه با روش‌های تهاجمی جراحی دارای خطرات عوارض کمی است. با این وجود، خطراتی در این روش درمانی وجود دارد که شامل خونریزی و عفونت است. گرچه نادر است اما یکی از عوارض این است که ماده تزریق شده می تواند روی هم در زیر پوست انباشته شود. در اکثر اوقات، این توده می‌تواند با ماساژ این ناحیه برطرف شود. در اکثر مواقع ، جایی که توده شکل می‌گیرد، بدن بطور طبیعی آن را حل کرده و سرانجام توده‌ها صاف می‌شوند.

سؤالات رایج درباره تزریق ژل به فک

اغلب مشکل است که تمامی اطلاعات درباره ژل‌های صورت را پاسخ داد، از این رو، پزشکان لیستی از پاسخ سؤالاتی که عموماً از آنها در خصوص ژل‌ها برای فک پرسیده می‌شود، گردآوری کرده تا این روند را برای شما آسان‌تر کنند.

تزریق ژل به صورتدرمان‌های ژل صورت ، روشی غیرتهاجمی و غیر جراحی را برای داشتن فک دلخواه خود فراهم می‌کند. در حالی که نتیجه موقتی است، اما هیچ دوران بهبودی وجود ندارد و احتمال عوارض آن نسبت به جراحی برجسته کردن فک یا چانه، بسیار کمتر است.

درمان ژل صورت بطور کلی در جلسه کوتاهی در مطب انجام شده و بین 20 تا 40 دقیقه بسته به درمان دقیق طول می‌کشد. بسیاری از بیماران در فاصله زمان استراحت بین ساعات کاری خود، برای درمان مراجعه می‌کنند.

عموماً پس از تزریق ژل هیچ دوران بهبودی وجود ندارد. در حالی که هر بیمار با دیگری متفاوت است، اکثر آنها فوراً به فعالیت‌های عادی خود برمی‌گردند. روش درمانی مانند انتقال چربی نیاز به دوران بهبودی طولانی‌تری نسبت به تزریق ژل دارد، با این وجود، دوران بهبود آن کوتاه است چرا که تزریق چربی یک روش درمانی کم تهاجمی است.

پزشکان می‌توانند از یک بی‌حسی موضعی استفاده کنند تا هر درد یا ناراحتی را کاهش دهند. اکثر بیماران درد کم یا هیچ دردی را در حین درمان احساس نمی‌کنند.

پس از مشاوره اولیه برای اطمینان از اینکه این درمان برای شما مناسب است، پوست شما تمیز می‌شود. بوتاکس با ژل به آرامی در ناحیه مورد نظر تزریق می‌شود.

خیر، پس از درمان هیچ جای زخمی باقی ایجاد نخواهد شد.

حداقل سن برای این درمان 18 سال است.

 با گذشت زمان، نواحی صورت و گردن به دلیل شل شدن چربی و بافت پوست، تیره‌تر و افتاده می‌شود. زاویه دار کردن خط فک با جراحی پروتز می‌تواند این ناحیه را برجسته کرده، و پوست دوباره حالت خود را بدست ‌آورد. خط فک می‌تواند با یا بدون بزرگتر کردن چانه زاویه‌دار شود. پروتز به دقت در گوشه فک قرار داده می‌شود، که از قسمت فوقانی سطح برجستگی و قسمت قدامی سطح بدن کشیده می‌شود. این روش برجسته کردن خط فک نامیده می‌شود.
برجسته کردن خط فک تحت بیهوشی عمومی به عنوان یک روش سرپایی انجام می‌شود. از طریق برش بسیار کوچکی در زیر چانه که جایی ایجاد می‌شود که این استخوان به راحتی قابل دسترسی باشد، پروتز چانه قرار داده می‌شود. برخی از بیماران روش بدون برش را برای برجسته کردن چانه ترجیح داده و اینکار می‌تواند از طریق برشی در داخل دهان انجام ‌شود. پروتز زاویه فک از طریق برش‌هایی، در داخل دهان قرار داده می‌شود، از این رو جای هیچ زخم ظاهری ایجاد نمی‌شود. اکثر پروتزهای چانه و تمامی پروتزهای زاویه فک با استفاده از پیچ های فلزی کوچک و دائمی در جای خود محکم می‌شوند تا از خطر جابجایی و تغییر آنها جلوگیری شود. پروتزهای خط فک اغلب همراه با جراحی ‌های دیگر صورت مانند رینوپلاستی یا برجسته کردن گونه انجام می‌‌شود.

دوام ژل های صورتطول نتیجه درمان از بیماری تا بیمار دیگر متفاوت است اما اکثر بیماران نتایج حدود 6 ماهه را که گاهی تا یکسال طول می‌کشد، تجربه خواهند کرد. زیبایی درمان تزریقی این است که این درمان می‌تواند زمانی که نتیجه آن در حال از بین رفتن است، دوباره تکرار شود.

هزینه درمان با ژل به ناحیه درمانی شما و مقدار ژل مورد نیاز بستگی دارد. درمان برای هر فرد متفاوت است، بنابراین بهتر است تا جلسه مشاوره ای را برنامه ریزی کرده و با پزشک ملاقات کنید ، آنها می‌توانند طرح درمانی را برای شما ایجاد کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *