چاق کردن صورت با تزریق ژل طبیعی تحریک کننده کلاژن پوست و جوانسازی

چاق کردن صورت

امروزه داشتن گونه‌های چاق به نوعی مُد تبدیل شده است. پُر بودن گونه‌ها باعث می‌شود فرد جوان‌تر به نظر رسد، به همین دلیل است که امروزه بسیاری از افرادی که گونه‌های کوچکی دارند مایلند گونه‌هایشان پُرتر شود. چندین روش طبیعی برای پُرتر نشان دادن گونه‌ها وجود دارد که فرد می‌تواند آنها را امتحان کند. یا می‌تواند با انجام عمل‌ زیبایی گونه‌های خود را چاق‌تر کند.

هر فردی می‌تواند صورت زیباتری داشته باشد. با وجود خطوط و چین و چروک‌هایی که به مرور زمان بدتر می‌شوند، و عدم تناسب اجزای صورت، فرد از ظاهر خود راضی نبوده و می‌خواهد بدون جراحی ظاهری بهتر پیدا کند. ژل‌های تزریقی حاوی اسید هیالوریک هستند. این ژل‌ها بی رنگ و روان بوده و در عمق‌های مختلف پوست تزریق می‌شوند.

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت با شماره ما تماس حاصل فرمایید.

علل طبیعی گودی و تو رفتگی گونه‌ها


معمولا تورفتگی گونه‌ها خود به خود ایجاد می‌شود و نتیجه‌ی لیفت یا جراحی صورت نیستند. با افزایش سن، اتفاقاتی در بدن رخ می‌دهند که باعث گودی و تو رفتگی گونه‌ها می‌شوند. اول اینکه جاذبه زمین باعث کشش بافت نرم، پوست، چربی و غیره می‌شود. به همین دلیل است که افراد دارای غبغب می‌شوند. معمولا بافت نرم گونه‌ها در قسمت پایین استخوان گونه قرار دارد و با افتادن گونه، استخوان گونه برجسته شده و پوست زیر آن به سمت داخل گود می‌افتد. دوم اینکه بافت چربی صورت از بین می‌رود.

تاثیر کاهش وزن، لاغری پوست و یا ورزش بر تو رفتگی و گودی گونه‌هاافرادی که صورت‌های لاغر دارند و چربی صورتشان کم است نیز می‌توانند برای چاق‌تر شدن صورتشان عمل  لیفت صورت انجام دهند به این ترتیب که قبل از سفت کردن و درپ کردن مجدد پوست، در صورت نیاز از بافت‌های چربی‌دار دیگر قسمت‌های بدن برای حجیم کردن قسمت‌های تو رفته استفاده کنند.

چگونه جوان‌تر به نظر برسیم؟


با افزایش سن، سطح کلاژن و حالت الاستیکی پوست کاهش یافته و باعث گودی، لاغری، و ایجاد چین و چروک در صورت می‌شود. در تلاش برای تولید داروهای کاهش دهنده‌ی علائم پیری، شرکت‌های دارویی، انواع مختلفی از ژل‌های پوستی تولید کرده‌اند که آخرین راه برای افراد مسن است تا بتوانند علائم  پیری روی صورت را کاهش دهند.

ژل پوستی چیست؟


جراحان پلاستیک و جراحان زیبایی می‌گویند ژل‌های پوستی، ژل‌های گرفته شده از اسید هیالورونیک هستند که به صورت تزریق می‌شوند تا خطوط ثابت و چین و چروک‌های عمیق را پُر کنند.

این ژل‌ها حجم از دست رفته در اثر پیری و کاهش وزن را برگردانده، قسمت‌های گود و تو رفته‌ی صورت را مجددا شکل بخشیده و صورت را کانتور می‌کنند تا ظاهری جوان‌تر و زیباتر پیدا کند. اکثر ژل‌هایی که برای زیبایی استفاده می‌شوند، اثر موقت داشته و تاثیر آنها بسته به نوع ژل، بین ۴ تا ۱۸ ماه بعد از بین می‌رود. ژل‌های مختلف با نام‌های تجاری متفاوتی وجود دارند که با توجه به ساختار شیمیایی و ثباتشان برای اهداف مختلف استفاده می‌شوند. همچنین ژل‌های تحریک کننده‌ی کلاژن نیز وجود دارند که به صورت تزریق شده و به مرور زمان باعث تحریک تولید کلاژن می‌شوند.

مزایای استفاده از پر کننده‌ها چیست؟


مزایای استفاده از پر کننده‌ها

استفاده از ژل در بیماران پس از لیفت صورت می‌تواند قسمت میانی صورت را به خوبی پر کند. مورد اول یکی از محبوب‌ترین ژل‌های گرفته شده از اسید هیالوریک است در حالی که مورد دوم دوام بیشتری داشته و نسل بعدی پر کننده‌های پوستی برای صاف کردن چین و چروک‌های ناشی از کاهش حجم صورت، می‌باشد. اسکالپترا نیز مانند کلاژن طبیعی عمل کرده و پوست را مرطوب و دارای خاصیت کشسانی می‌کند. برای کسب نتیجه‌ی بهتر، ممکن است چند مرحله درمان نیاز باشد تا صورت به حجم مطلوب برسد. معمولا استفاده از این ژل‌های تزریقی به بیماران توصیه می‌شود زیرا نتایج حاصل از آنها بر اساس یافته‌های مطالعات بالینی، دو سال یا بیشتر دوام دارد.

امروزه اکثر جراحان پلاستیک در حال ارتقاء روش تزریق چربی برای اصلاح تو رفتگی‌های تمام قسمت‌های صورت و گونه‌ها هستند، زیرا این روش، برای اصلاح تو رفتگی گونه‌ها بهترین روش است. چربی در قسمت گود زیر استخوان گونه زیاد دوام نمی‌آورد و تزریق باید بالاتر، یا هم سطح با استخوان گونه انجام شود. همچنین اگرچربی در زیرِ گونه‌ها تزریق شود، حالت پف کرده و ناصاف به صورت خواهد داد. می‌توان چربی را در خط فک تزریق کرد تا حالت پف کرده ایجاد نکند اما چربیِ تزریق شده در گونه‌ها و خط فک باعث برجستگی گودی زیر گونه شده و برای مدتی ظاهری شبیه “بطری له شده” به فرد می‌بخشد. بنابراین توصیه می‌شود در گونه‌های گود و تو رفته چربی تزریق نشود.

اگر تزریق توسط جراحی که در استفاده و تزریق این محصولات تجربه‌ی کافی دارد انجام شود، تاثیر بسیاری روی صورت گذاشته و تو رفتگی‌های زیر استخوان گونه را به خوبی پر می‌کند به نحوی که دیگر پف کرده به نظر نرسد. اما تهیه‌ی این نوع ژل‌ها به زمان و هزینه زیادی نیاز دارد، و تزریق باید هر یک تا دو سال یک بار تکرار شود، هرچند مقدار ژل تزریقی در دفعات بعد کمتر از اولین تزریق است. همچنین در این روش نتایج حاصل زودتر از روش تزریق چربی نمایان می‌شوند، اما این روش را نمی‌توان در نزدیکی چشم، در قسمت جاری شدن اشک انجام داد. این ژل‌ها بی نقص و بدون عیب نیستند اما فرد باید قبل از تصمیم گیری و انتخاب ژل تزریقی، از مزایا و مضرات هریک آگاهی یابد.

فرد چگونه تشخیص دهد که آیا ژل مورد نظر برای او مناسب است یا خیر؟ 


درمان و رفع چین و چروک‌های ناشی از افزایش سن با استفاده از ژل یک روش تضمینی و محبوب است. یکی از عوارض افزایش سن این است که مقدار کلاژن در لایه درمال پوست کاهش یافته و پوست ضعیف شده و حالت پُری و الاستیک خود را از دست می‌دهد. کاهش تولید کلاژن از حدود ۳۰ سالگی شروع می‌شود. اکثر افراد نیز از سی سالگی متوجه ایجاد خطوط و چین و چروک‌های ظریف و تورفتگی‌هایی بر روی پوستشان می‌شوند.

استفاده از ژل‌ها برای چه قسمت‌هایی مفید است؟


با این که ژل‌ها به کاهش چین و چروک‌ها و خطوط ظریف روی پوست کمک می‌کنند، اما هدف اصلی آنها بازگرداندن حجم از دست رفته‌ی صورت در اثر پیری، وتقویت قسمت‌های مشخصی از صورت است. آنها بیشتر برای لب‌ها، اطراف دهان، و گونه‌ها استفاده می‌شوند. استفاده از ژل‌های پوستی در قسمت میانی صورت باعث بازگشت حجم و تغییر شکل صورت می‌شود. همچنین گونه‌ها تقویت شده و کانتور کلی صورت بهبود می‌یابد.

آیا نتایج حاصل طبیعی به نظر می‌رسند؟


نتایج طبیعی

بله، به شرطی که فرد بیش از حد مورد نیاز تحت درمان قرار نگیرد. بسیاری از افرادی که برای اولین بار از ژل‌های پوستی استفاده می‌کنند، نگران هستند که در دید دیگران متفاوت به نظر رسیده یا دیگران متوجه شوند که آنها عمل زیبایی انجام داده‌اند. درمان در حد معمول و مورد نیاز، اگر توسط یک پزشک با تجربه انجام شود، باعث ایجاد تغییرات بسیار ظریف می‌شود و به سختی می‌توان این تغییرات را مشاهده کرد. هدف این است که خانواده و دوستان متوجه شوند که صورت فرد بسیار خوب و شاداب شده است.

آیا این روش درمان عوارض جانبی یا خطری دارد؟


ژل‌ها باعث ناصافی و کانتور نامناسب صورت می‌شوند. اما عوارض و خطرات احتمالی تزریق ژل ناشی از بی کیفیتی محصول نیست بلکه به روش مورد استفاده برای تزریق یا عدم تجربه‌ی پزشک بستگی دارد.

هزینه‌ی درمان با ژل‌ها چقدر است و تزریق باید هر چند وقت یک بار تکرار شود؟


هزینه‌ی درمان

هزینه‌ی درمان با ژل‌های پوستی به محل درمان و ژل مورد استفاده بستگی دارد. درمان با ژل پوستی حدود یک ساعت طول می‌کشد. نتایج حاصل از تزریق بلافاصله قابل مشاهده هستند. نتایج واقعی درمان دو تا سه هفته بعد، پس از رفع تورم و نفوذ کامل ژل در بافت مشخص می‌شوند. دوام ژل‌های تزریقی بسته به محل درمان و نوع ژل تزریقی، بین شش ماه تا دوسال متفاوت است.

اگر فرد تصمیم بگیرد استفاده از ژل‌های پوستی را ادامه ندهد، به مرور زمان ژل‌ موجود در پوست کاهش یافته و از بین می‌رود. سپس بافت‌ها و عضلات به حالت قبل خود بازگشته و روند پیری به طور طبیعی ادامه می‌یابد. استفاده از ژل برای ایجاد طراوت و شادابی پوست روشی نسبتا ساده‌ است و نسبت به جراحی کمتر تهاجمی می‌باشد.

اگر پزشک ماهر و با تجربه تزریق را انجام دهد، ظاهر فرد تغییر کرده و جوان‌تر، زیباتر، و دارای اعتماد به نفس بیشتری به نظر می‌رسد. همچنین دوره نقاهت کوتاه و هزینه کمتری داشته و نتایج قابل پیش بینی خواهند بود.

کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *