کاشت ریش و سبیل طبیعی و قابل رشد برای افزایش جذابیت صورت مردان

کاشت ریش و سیبیل در مرداناگر شما بدون داشتن ژن‌های مربوط به رشد موی ریش متولد شده‌اید، خبر مسرت بخشی برای شما داریم: شما در دوره خوبی متولد شده‌اید که ما می‌توانیم این مشکل را حل کنیم. به لطف پیشرفت؛ دانش شما می‌توانید از موهایی که به طور غیر عادلانه روی سر شما رشد کرده‌اند برای پرپشت کردن ریش خود استفاده کنید که کمی تفاوت با موهای سر خواهد داشت. بله، پیوند ریش مدتی است که انجام می‌شود اما در حال حاضر اثربخش‌تر از هر موقع دیگری انجام می‌شود.

پیوند صورت بدان معنا نیست که فقط ریش شما پیوند شود. شما می‌توانید سبیل، ریش پروفسوری و پایه‌های خود را نیز با این روش پرتر نشان دهید. اگر از پیوند فقط برای پر کردن لک‌های طاسی استفاده می‌کنید، جراح به دقت محل اهداکننده مو را در زاویه و ضخامت مناسب تعیین می‌کند.

دلایل ریزش و کم پشتی ریش و سبیل


عوامل ژنتیکی

اگر والدین شما بلند قامت هستند، احتمال این که قد شما هم بلند شود افزایش می‌یابد. همین مفهوم به طور مشابه برای رشد ریش نیز صدق می‌کند: اگر پدر شما (و پدر او) ریش‌های ضخیم و زیبا داشته‌اند، احتمال این که ریش‌های شما هم همین گونه باشد افزایش می‌یابد. عوامل ژنتیکی، بسیاری از چیزها را در مورد ما از رنگ مو گرفته تا عملکردهای ذهنی تعیین می‌کنند.

 هورمون‌ها

غالباً هورمون‌ها اولین دلیل لکه شدن ریش‌ها هستند. از دلایل علمی لکه‌های ریش این واقعیت است که برای برخی مردان، گردش خون در گونه‌ها کمتر از قسمت‌های دیگر صورت است. این بدان دلیل مهم است که خونرسانی به این نقطه کمتر بوده و هورمون‌های رشد ریش در این قسمت کاهش می‌یابد.

آلوپسی آریتا

ما را به سمت هورمون‌ها به خصوص تستسترون و دی هیدروتستسترون هدایت می‌کند. تستسترون همان هورمون بلوغ است که بر رشد ریش تأثیر دارد. ریش مردانی که هورمون تستسترون در آنها کمتر است گاهی اوقات به طور کامل رشد نمی‌کند.

عوامل مربوط به سبک زندگی

تا آنجا که به رژیم غذایی مرتبط می‌شود، مواد مغذی مانند بیوتین و نیاسین به رشد ریش کمک می‌کنند – حداقل بسیاری از مطالعات این را نشان می‌دهند – بنابراین غذاهایی مانند تخم مرغ، آواکادو، شیر، ماهی، تخمه گل آفتابگردان و… باید بخشی از رژیم غذایی روزانه باشند.

شما نمی‌توانید عوامل ژنتیکی را تغییر دهید اما می‌تواند با داشتن یک سبک زندگی سالم، ریش‌های خود را پرپشت‌تر کنید.

 دلایل تمایل به جراحی کاشت ریش و سبیل


 • نتایج طبیعی، دائمی و مطمئن
 • عدم ایجاد اسکار روی ریش یا صورت
 • این عمل یک مرتبه انجم می‌شود و نیازی به تجدید آن یا مصرف دارو نیست.
 • ریش‌های رشد کرده را می‌توان اصلاح و آرایش کرده و شکل و مدل داد.
 • عمل جراحی پیوند مو را می‌توان برای استتار اسکارها نیز انجام داد.
 • یک عمل کم تهاجمی و بدون عوارض جانبی است.

چه کسانی کاندیدای عمل پیوند ریش هستند؟


مردانی که تمایل دارند ظاهری طبیعی با ریش و سبیل داشته باشند می‌توانند تحت عمل پیوند ریش قرار بگیرند. همچنین مردانی که از ریزش موهای ریش خود ناراحت هستند و لکه‌های خالی روی ریش‌های خود داشته و قسمت‌های اهداکننده کافی دارند نیز می‌توانند تحت این عمل پیوند مو قرار بگیرند.

عمل پیوند مو چگونه کار می‌کند؟


این فرایند نیز مانند همه عمل‌های پیوند با معاینه پزشک شروع می‌شود. دو موضوع اصلی در جلسه مشاوره مورد توجه قرار می‌گیرند. اول این که نیازهای قسمت گیرنده مشخص شود و دوم تعداد گرافت هایی که می‌توان از ناحیه اهداکننده استحصال کرد.

مسیر رشد موهای ریش نیز در هنگام انجام عمل مورد توجه قرار می‌گیرد تا نتایج طبیعی به دست آیند.

مانند همه عمل‌های پیوند مو، این عمل نیز دو بخش اصلی دارد؛ استخراج گرافت و پیوند گرافت ها در قسمت گیرنده. موهای اهدایی نیز آر بین دو قسمت پشت گردن گرفته شده و یکی یکی کاشته می‌شوند.

روز پس از عمل پیوند، بیماران تمیز شده و تحت درمان پی آر پی قرار می‌گیرند.

روش‌ها


کاشت ریش و سیبیل طبیعیبرای افرادی که به دلیل نداشتن ریش کافی از ظاهر خود ناراضی هستند ممکن است روش‌های زیر برای دست‌یابی به تراکم بیشتر یا حتی رشد بیشتر موهای ریش به کار برده شوند:

گرفتن مو از سر

واحد تکی فولیکولار می‌تواند از حاشیه نعل اسبی شکل سر (ناحیه اهداکننده) از طریق روش‌های FUE یا FUT برداشته شده و دوباره در قسمت‌هایی از صورت که موهای نازک دارند مانند گونه‌ها، بالای لب‌ها یا روی ناحیه چانه کاشته شوند.

 گرفتن مو از بدن

موهای غیر موی سر از پاها، قفسه سینه یا کمر با روش‌های پیشرفته FUE (استخراج واحد فولیکولار) برداشته می‌شود. پس از برداشت موفق تعداد کافی از گرافت ها از قسمت‌های مختلف بدن انسانی، هر واحد فولیکولار به دقت و ظرافت در قسمت‌هایی از صورت که موی کمی داشته یا مو ندارند کاشته می‌شود تا ظاهر طبیعی و رشد داشته باشند. به این روش پیوند موی بدن به ریش گفته می‌شود.

گرفتن مو از صورت

موهای اهدایی در وهله اول از ریش در قسمت‌های ناخواسته صورت که موی کافی دارند به روش FUE برداشته می‌شود. این موها در نهایت در قسمت‌هایی از صورت که موی کمی ندارند یا اصلاً مو ندارند کاشته می‌شوند. با این روش، توزیع موها بهتر انجام شده و تراکم بیشتری در قسمت‌هایی که مو ندارند یا موهای آنها نازک است ایجاد می‌شود. از آنجا که در “روش پیوند ریش به ریش” از موهای ریش برای بازیابی استفاده می‌شود، ظاهر ریش‌های طبیعی‌تر به نظر می‌رسد.

معمولاً تا 4 هفته اول پس از انجام پیوند مو، ریزش موهای ریش طبیعی است که به دلیل فرایند طبیعی پیوند مو است و موهای جدید پس از کاشته شدن شروع به ریزش می‌کنند. به هر حال، موهای ریش غالباً سریع‌تر از قسمت‌های اهداکننده شروع به رشد می‌کنند. به ندرت برخی از موها در صورت رشد خود را بدون ریزش ادامه می‌دهند. این فرایند را نمی‌توان برای همه بیماران تضمین کرده زیرا پیوند موی ریش کاملاً ناشناخته است و باید 12 ماه صبر کنید تا موهای پیوندی رشد کرده و نتایج نهایی به دست آیند.

 فرایند بهبودی


با این که دروان بهبودی پیوند مو در مقایسه با دروان بهبودی عمل‌های جراحی پلاستیک دیگر کمتر است اما باید به این موضوع توجه داشت که موهای کاشته شده تا مدتی دچار ریزش شده و ظرف مدت 2 تا 3 ماه پس از عمل پیوند مو دوباره شروع به رشد می‌کنند. این برای برخی از افراد که اطلاعات کمی در مورد پیوند مو دارند غافلگیر کننده است اما همانند عمل‌های سنتی پیوند مو، موهای جدید قبل از دست‌یابی به نتایج نهایی می‌ریزند. این کاملاً عادی است و نباید نگران شد که عمل پیوند به درستی انجام نشده است.

 عوارض جانبی


برخی از شایع‌ترین عوارض جانبی پس از انجام عمل جراحی پیوند مو عبارتند از:

 • خارش و سوزش
 • تورم در اطراف ناحیه درمان شده
 • درد صورت و سر
 • قرمزی صورت و سر
 • سفت شدن پوست صورت و سر
 • بیحسی در صورت و سر
 • پوسته پوسته شدن موقت

بیماران باید توجه داشته باشند که عوارض جانبی روز به روز بهتر می‌شود و عوارض جانبی نظیر تورم و قرمزی به تدریج در انتهای هفته اول پس از انجام عمل پیوند از بین می‌روند.

بیماران نباید اثر زخم و پوسته‌ها را دستکاری کنند زیرا اینها بخشی از فرایند طبیعی بهبودی است.

 هزینه


هزینه پیوند موی صورت به میزان زیادی به تعداد موها مورد نیاز برای پوشاندن قسمت‌های بدون مو بستگی دارد. منطقه یا بیمارستانی که عمل پیوند ریش در آن انجام می‌شود نیز یکی از عوامل مهم تعیین کننده هزینه است. به علاوه، هزینه کاشت ریش ممکن است با ایاب و ذهاب، مشاوره‌های پیش از عمل و هزینه‌های مراجعه‌های بعدی به پزشک نیز افزایش یابد 

سؤالات رایج 


آیا می‌توان موهای ریش‌های پیوندی را مانند ریش‌های معمولی اصلاح کرد یا مدل داد؟

پس از انجام عمل کاشت مو، شما قادر به اصلاح کردن و مدل دادن به موهای صورت خود به دلخواه هستید. برای داشتن ظاهری طبیعی، موها به طور گرافت‌های تکی (و گاهی اوقات دوتایی) کاشته می‌شوند. برای اطمینان از رشد و ظاهر طبیعی موهای ریش باید به دقت از آنها مراقبت شود که این شامل دقت در پیوند گرافت ها در زاویه و جهت دقیق نیز می‌شود. زمانی که موها کاشته شدند، گرافت‌های پیوندی دائمی هستند؛ بنابراین زمانی که موهای جدید شروع به رشد کردند، پس از 3 ماه شما می‌توانید آنها را اصلاح کرده، آرایش کنید و مدل دهید بدون این که نگران آسیب دیدن فولیکول‌های کاشته شده باشید.

آیا ریش‌های پیوندی مانند ریش‌های طبیعی رشد می‌کنند؟

بله، البته ریش‌های پیوندی مانند موهای سر رشد نمی‌کنند. این فولیکول‌ها بافت و ویژگی‌های طبیعی خود را حفظ می‌کنند.

چه محدوده سنی برای پیوند مو مناسب است؟

افرادی که به سن بلوغ رسیده‌اند می‌توانند عمل پیوند ریش را انجام دهند. ریش‌ها تا سن 20 سالگی رشد می‌کند. ریش‌های فعلی شما رشد می‌کنند اما احتمال رشد ریش‌های جدید خیلی کم است. به همین دلیل، هر فرد بالای 20 یال می‌تواند تحت عمل پیوند مو قرار گیرد.

پس از انجام عمل پیوند ریش به چه مواردی باید توجه شود؟

اولین هفته پس از انجام عمل پیوند ریش بسیار مهم است. در حالی که صورت خود را می‌شورید، باید از مالیدن صورت خود اجتناب کرده و از آب را به آرامی به صورت خود بزنید. شما می‌توانید با استفاده از حوله با ملایمت صورت خود را خشک کنید. برای دست‌یابی به نتایج خوب پس از انجام عمل باید مراقب باشید که روی صورت خود نخوابید.

 پس از انجام عمل پیوند مو می‌توان به امور روزمره پرداخت؟ 

این عمل، عوارضی که باعث جلوگیری از بازکشت شما به امور روزمره شود ندارد.

 چه موقع می‌توانم ریش‌های خود را اصلاح کنم؟

بهتر است موهای پیوندی را تا 10 روز پس از انجام عمل پیوند ریش اصلاح نکنید. این زمانی است که موهای پیوندی شبیه به موهای زبر و ته‌ریش می‌شوند. لازم به ذکر است که موها دو هفته پس از انجام عمل پیوند می‌ریزند.

نگران این دوره نباشید زیرا مرحله شوک است و موها شما در ماه‌های سوم و چهارم پس از پیوند ریش شروع به رشد می‌کنند. پس از آن، شما می‌توانید برای ریش گذاشتن یا اصلاح کردن موهای ریش خود تصمیم‌گیری کنید.

 آیا این فرایند با درد همراه است؟

این فرایند نیز مانند عمل پیوند موی سر بدون درد است. بیشتر اوقات،، از روش‌های FUE برای پیوند مو استفاده می‌شود که جراح دران فولیکول‌های مورد نیاز برای کاشت را برمی‌دارد؛ بنابراین نیازی به ایجاد شکاف‌های بزرگ‌تر در ناحیه اهداکننده مانند آنچه در عمل قدیمی FUT انجام می‌شود نیست.

 آیا پیوند موهای صورت یک روش دائمی است؟

یکی از مهم‌ترین مزایا و ویژگی‌های هر عمل پیوند مو، نتایج دائمی حاصل از انجام آن است؛ بنابراین شما در مورد ریزش موهای جدید صورت خود پس از پیوند نگرانی نخواهید داشت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *